پنجشنبه, ۲۸ تیر ۱۳۹۷
»   اجتماعی, اخبار, اسلایدر, اقتصاد, سیاسی, فرهنگی وهنری, مناسبتهای ملی ومذهبی  »   مدیریت بهینه مصرف آب در دستور کار دستگاه‌های اجرایی میامی است
33 بازدید
۲۱ تیر ۱۳۹۷ , ساعت ۱۷:۲۶

فرماندار میامی:

مدیریت بهینه مصرف آب در دستور کار دستگاه‌های اجرایی میامی است

میامی نیوز -فرماندار میامی با اشاره به بحران کم‌آبی به‌خصوص در فصل گرما در این شهرستان، گفت: برای مقابله با خشک‌سالی، مدیریت مصرف آب در دستور کار دستگاه‌های اجرایی است.

میامی نیوز -فرماندار میامی با اشاره به بحران کم‌آبی به‌خصوص در فصل گرما در این شهرستان، گفت: برای مقابله با خشک‌سالی، مدیریت مصرف آب در دستور کار دستگاه‌های اجرایی است.

به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، محمدمهدی کریمی ظهر چهارشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی میامی به میزبانی دفتر امام جمعه این شهر ضمن اشاره به سیاست‌های مأخوذه توسط دستگاه‌های اجرایی شهرستان در بحث مقابله با خشک‌سالی به‌خصوص در فصل گرم سال، تأکید کرد: مدیریت مصرف آب در دستور کار دستگاه‌های اجرایی است.

وی افزود: پس از تأمین، استحصال و انتقال آب که در زمره برنامه‌های میان‌مدت و بلندمدت در حوزه رفع تبعات منفی خشک‌سالی و کم‌آبی در شهرستان است، حفاظت و مدیریت منابع مطرح می‌شود که دستورالعمل‌های مناسب با آن به دستگاه‌های ذی‌ربط ابلاغ‌شده است.

ضرورت مدیریت مصرف آب

فرماندار میامی بابیان اینکه مدیریت مصرف و منابع امروز دو اصل برای حفظ وضع موجود در قبال منابع آبی است، گفت: با توجه به فصل تابستان، افزایش مصرف، افزایش تبخیر آب و همچنین کاهش دبی منابع آبی، ضرورت دارد که مسئولان با همراهی مردم در مدیریت مصرف دقت نظر بیشتری داشته باشند.

کریمی به نقش خانواده‌ها در صرفه‌جویی مصرف آب اشاره کرد و توضیح داد: خانواده و به‌خصوص بانوان در این امر نقشی حیاتی دارند امروز اگر هر فرد و هر خانواده خود را ملزم به رعایت صرفه‌جویی در مصرف آب کند، قطعاً بخش اعظمی از مشکلات ناشی از خشک‌سالی کاهی خواهد یافت.

وی افزود: خانواده‌ها همچنین می‌توانند به کودکان از سنین پائین‌تر صرفه‌جویی را بیاموزند تا در آینده شاهد رشد نسلی قدردان و صرفه‌جو در مصرف نعمات خدادادی باشیم.

برخورد با سوء استفاده کنندگان از منابع آبی

علی‌اکبری رئیس دادگستری میامی نیز در این نشست و در سخنانی کوتاه، با تأکید بر برخورد جدی دستگاه قضا با برداشت‌های غیرمجاز از منابع آبی، باهدف حراست از منابع گفت: انشعابات و چاه‌های غیرمجاز در سطح شهرستان پیگرد قانونی دارند و دادگستری در اسرع وقت به چنین پرونده‌هایی رسیدگی می‌کند.

وی همچنین افزود: سد آب کالپوش منبع خوبی است اما باید درباره بهره‌برداری درست و منطقی از آن  برنامه‌ریزی شود تا شاهد بروز پدیده‌های اجتماعی در آن بخش نباشیم.

خبربعدی میامی نیوز اجتماعی  , اخبار  , اسلایدر  , اقتصاد  , سیاسی  , فرهنگی وهنری  , مناسبتهای ملی ومذهبی

به گزارش میامی نیوز،به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میامی ، امیرحسام رحیمی گفت : این برنامه با هدف ارتقای سطح فیلم سازی در شهرستان برگزار شد که برای اولین بار درسطح شهرستان میامی برگزار می...

مطالب مرتبط

میامی نیوز  - امام‌جمعه میامی بابیان اینکه مسئولان باید به فکر رفع مشکلات مردم باشند، گفت: وضعیت معیشتی و مشکلات اقتصادی باید قبل از اینکه دشمنان مردم را به سمت خیابان‌ها هدایت کنند، مدیریت شود. به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، حجت‌الاسلام...
میامی نیوز  - امام‌جمعه میامی بابیان اینکه امنیت و ولایت دو نعمت والای انقلاب اسلامی برای کشور است، گفت: امنیت ایران اسلامی مرهون ولایت‌فقیه و حضور مردم است. به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، حجت‌الاسلام قربانعلی صفایی پور در خطبه‌های نماز جمعه...