شنبه, ۰۲ تیر ۱۳۹۷
»   اخبار  »   مراسم ارتحال امام خمینی(ره) درمیامی برگزار شد/امام جمعه میامی:آرمان های امام خمینی(ره) به نسل جوان جامعه انتقال یابد
208 بازدید
۱۴ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۵۱

مراسم ارتحال امام خمینی(ره) درمیامی برگزار شد/امام جمعه میامی:آرمان های امام خمینی(ره) به نسل جوان جامعه انتقال یابد

میامی نیوز-رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میامی با بیان اینکه امروز باید آرمان های امام خمینی(ره) به نسل جوان جامعه انتقال یابد، گفت: این انتظار از دستگاه های فرهنگی و آموزش و پرورش بیشتر است.

به گزارش میامی نیوز،مراسم بیست وهشتمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) درشهرستان میامی برگزار شد.

این مراسم که با همکاری اداره فرهنگ وارشاد اسلامی،شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی،دفتر امام جمعه،فرمانداری وسپاه ناحیه میامی برگزار شد،به گوشه ای از زندگی بنیانگذارجمهوری اسلامی ایران اشاره شد.

امام جمعه میامی نیز در آئین گرامیداشت سالروز ارتحال امام(ره)، در جمع مردم گفت: جاذبه ودافعه امام از ویژگیهای بارز امام بود، ایشان درمقابل مستضعفان فروتن بود اماچون مولایش امام علی (ع) روی خوش به دشمنان نشان نداد وبا عزت وصلابت دربرابر استکبار بی توجه بود.

حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور بیان کرد: بصیرت و بینش امام برکسی پوشیده نبود و به عنوان شخصیتی بی بدیل در جامعه، آنچنان تاثیر گذار بود که وقتی صدای ایشان در جبهه های حق علیه باطل طنین انداز می شد، سربازان سپاه اسلام، روحی تازه در بدنشان می دیدند و بر دشمنان می تاختند.

وی افزود: امام به یک شعار و ایمان اعتقاد داشت و آن شاعر در منطق امام(ره)، انجام تکلیف شرعی بود که بارها و بارها به آن تاکید داشتند حتی به یاد داریم که ایشان در زمان تبعید در فرانسه مدام می فرمودند که ما باید به تکلیف شرعی خود عمل کنیم و لاغیر.

حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور در مراسم بیست وهفتمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) که صبح یکشنبه در مسجد جامع این شهر برگزار شد، بزرگداشت مراسم ارتحال امام را تحکیم پیوند میان مردم و امام امت دانست و ابراز کرد: باید از این فرصت ها استفاده کنیم تا در راستای انتقال اندیشه امام به نسل های سوم و چهارم به ویژه نسل جوان موفق عمل کنیم.

وی افزود: نیمه خرداد این فرصت را فراهم می کند تا مردم با امام راحل و آرمان های ایشان تجدید بیعت کنند اما این مقوله نباید تنها به همین ایام خلاصه شود لیکن ما از نهادهای فرهنگی و آموزشی تقاضا داریم به سیره امام راحل(ره) عنایت بیشتری داشته باشند.

امام جمعه میامی، با بیان اینکه انتخاب مقام معظم رهبری پس از امام خمینی(ره) اقتدار و کارآمدی نظام جمهوری اسلامی را نشان داد زیرا که بعضی ها فکر می کردند با رحلت امام، انقلاب از بین خواهد رفت، تاکید داشت: دوست ودشمن می گوید امام احیاگر قرن اخیر بود که تحولات عظیمی را دردنیا به وجود آورد و امروز دنبال روی صدیق ایشان مقام معظم رهبری هستند.

صفایی پور در دیگر بخش سخنان خود، بیان کرد: سبک زندگی امام خمینی(ره) الگوی سبک زندگی اسلامی است وباید جوانان ما از زندگی این عالم بزرگ درس بگیرند.

وی با بیان اینکه امام اعتقاد داشت که اگر این مردم نبودند هیچ گاه انقلاب ایران به پیروزی نمی رسید، تاکید کرد: جاذبه ودافعه امام از ویژگی های بارز ایشان بود درمقابل مستضعفان فروتن بود اماچون مولایش امام علی(ع) روی خوش به ظالمان نشان نداد، همچنین باید گفت بصیرت و بینش امام برکسی پوشیده نبود و به عنوان شخصیتی بی بدیل در جامعه همچنان در بین ما تاثیرگذار هستند چرا که امام(ره) به یک شعار و ایمان اعتقاد داشتند و آن هم انجام تکلیف شرعی بود که در این راه شکست و پیروزی اصلا معنا ندارد و فقط انجام وظیفه و تکلیف در راه خدا اهمیت پیدا می کند.

خبربعدی میامی نیوز اخبار

میامی نیوز- سرپرست آب و فاضلاب روستایی شهرستان میامی در حین بازدید از پروژه خط انتقال آب محمد آباد، گزارشی از مراحل اجرای این پروژه و سایر پروژه های آب شرب روستاهای شهرستان ارائه کرد. مسلم فدائی با بیان اینکه پروژه...

مطالب مرتبط