پنجشنبه, ۲۸ تیر ۱۳۹۷
»   اخبار, جاذبه ها, فرهنگی وهنری, معرفی شهرستان  »   مرحله جدید مرمت و ساماندهی بافت تاریخی فرومد آغاز شد
45 بازدید
۱۰ تیر ۱۳۹۷ , ساعت ۲۱:۰۰

مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی میامی:

مرحله جدید مرمت و ساماندهی بافت تاریخی فرومد آغاز شد

میامی نیوز - مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری میامی گفت: مرحله جدید مرمت و ساماندهی بافت تاریخی فرومد در این شهرستان آغاز شد.

میامی نیوز- به نقل از روابط ‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، سیدمحمد صادق رضویان با بیان اینکه کار مرمت و ساماندهی بافت تاریخی فرومد، حد فاصل مقبره ابن یمین و حریم درجه یک مسجد جامع فرومد آغاز شده است، تاکید کرد:  اجرای پایه‌های آجری، انجام سنگفرش کف معبر، اجرای کاهگل و سیمگل بدنه، بهسازی جداره‌ها، هره‌چینی و اجرای رخ بام دیوارها و اصلاح ناودان‌ها از جمله فعالیت‌های آغاز شده برای مرمت بافت تاریخی فرومد است.

وی با بیان اینکه روستای هدف گردشگری فرومد در منتهی الیه شرقی شهرستان میامی واقع است، افزود: مرحله نخست مرمت این بافت تاریخی نیز سال گذشته صورت گرفته بود.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی میامی با بیان اینکه آرامگاه ابن یمین، شاعر معروف و قطعه سرای بزرگ زبان فارسی نیز در این روستا واقع شده است، گفت: مسجد جامع باشکوه فرومد نیز زینت بخش تاریخ و فرهنگ ناب این خطه است.

خبرگزاری مهر

خبربعدی میامی نیوز اخبار  , جاذبه ها  , فرهنگی وهنری  , معرفی شهرستان

به گزارش میامی نیوز،به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میامی ، امیرحسام رحیمی گفت : این برنامه با هدف ارتقای سطح فیلم سازی در شهرستان برگزار شد که برای اولین بار درسطح شهرستان میامی برگزار می...

مطالب مرتبط