دوشنبه, ۲۸ اسفند ۱۳۹۶
»   اجتماعی, اخبار, اسلایدر  »   مردم آگاه‌تر از خواص هستند/ بصیرت سلاح اصلی
75 بازدید
۲ اسفند ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۵۵

مردم آگاه‌تر از خواص هستند/ بصیرت سلاح اصلی

میامی نیوز - یکی از اساتید حوزه علمیه قم با اشاره به آگاهی و بلوغ فکری مردم ایران، گفت: امروز توده مردم از خواص آگاه‌تر و با بصیرت تر هستند لذا باید قدردان مردم بود.

به گزارش میامی نیوز،سید شهاب‌الدین حسینی شامگاه سه‌شنبه در جمع عزاداران فاطمی میامی به میزبانی مسجد جامع این شهر، با اشاره به آگاهی بسیاری اقشار جامعه درباره مسائل روز و همچنین با تأکید بر اینکه روزگار کنونی بهترین دوره پیشرفت، اقتدار و سربلندی شیعیان است، تأکید داشت: توده‌های امروز بصیرتی دارند که خواص زمان ائمه(ع) نیز فاقد آن بودند و این نشان‌دهنده بلوغ فکری مردم زمان ما است.

وی با اشاره به قضایای جانشینی پس از شهادت امام رضا (ع) و گمراهی خواص بی‌بصیرت، افزود: در حال حاضر مردم به یک بلوغ فکری رسیده‌اند که بی‌سابقه است و از خواص زمان امیرالمومنان (ع) نیز امام شناس تر هستند.

این استاد حوزه علمیه در ادامه به اعتقادات محکم ملت ایران اشاره کرد و ابراز داشت: زمانی پس از شهادت پیامبر اکرم (ص) زمانی رسید که تنها چهار شیعه باقی ماندند ولی جمعیت حدود ۲۰۰میلیونی شیعیان در ایران و منطقه نشان می‌دهد تغییرات زیادی در حال بروز است.

حسینی حضور مردم در هیئت‌های مذهبی و مراسم فاطمیه و محرم‌ را موجب بازگشت انسان‌ها به‌سوی دین دانست و گفت: وقتی مردم کمبود امام را احساس کنند و به دنبال او بگردند، آن روز زمان ظهور خواهد رسید و کسی نمی‌تواند با اجبار و زور اسلحه این اعتقاد را ایجاد کند و یا از بین ببرد.

وی به ایجاد حکومت اسلامی به‌عنوان تلاشی برای ظهور اشاره کرد و افزود: از شهید نواب صفوی نقل است که می‌گفت «من آرزو دارم روزی در ایران حکومت اسلامی تشکیل شود و من کوچه‌های آن را جارو کنم» لیکن باید گفت این شهدا با عشق، تمام کوشش خود را برای فراهم کردن شرایط ظهور کردند و لذا ما نیز موظف هستیم هر چه در توان داریم برای اعتلای جمهوری اسلامی انجام دهیم.

این کارشناس مسائل دینی همچنین بصیرت را سلاح اصلی در برابر ناآگهی و همچنین توطئه های دشمنان دانست و از مردم خواست تا اطلاعات دینی شان را بالا ببرند.

حسینی همچنین تاکید کرد: مبلغان امروز باید ترویج بصیرت افزایی را در سطح جامعه به مثابه یک اصل مهم در دستور کار قرار دهند.

مهر

خبربعدی میامی نیوز اجتماعی  , اخبار  , اسلایدر

به گزارش میامی نیوز،حجت‌الاسلام‌ قربانعلی صفایی پور ظهر یک‌شنبه در بیست سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی میامی به میزبانی دفتر خود بابیان اینکه زیر بنای توسعه هر جامعه فرهنگ عمومی آن است، ابراز داشت: در شرایطی که دشمن با دسیسه و...

مطالب مرتبط

به گزارش میامی نیوز،حجت‌الاسلام‌ قربانعلی صفایی پور ظهر یک‌شنبه در بیست سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی میامی به میزبانی دفتر خود بابیان اینکه زیر بنای توسعه هر جامعه فرهنگ عمومی آن است، ابراز داشت: در شرایطی که دشمن با دسیسه و...
میامی نیوز_فرمانده انتظامی شهرستان میامی از ممنوعيت اسباب‌کشی بدون مجوز در ايام نوروز خبر داد. به گزارش میامی نیوز،سرگرد،احمد حاج پروانه،فرمانده انتظامی شهرستان میامی گفت: اسباب‌کشی بدون مجوز در تعطيلات عيد نوروز ممنوع است و اگر چنانچه هر يک از شهروندان...
میامی نیوز  - رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شاهرود و میامی گفت: مهلت ثبت‌نام چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم در این شهرستانها آغاز شد. به گزارش میامی نیوز ، حجت‌الاسلام سعید غیرتمند در نشست برنامه‌ریزی برای مسابقات قرآنی...
میامی نیوز-فرمانده انتظامی شهرستان میامی چهارشنبه سوری امسال را همانند چهارشنبه های آخر سال سالهای گذشته درمیامی آرام وبدون هیچ گونه حادثه ای نامید. سرگرد احمد حاج پروانه در گفتگو با خبرنگاران ضمن گرامیداشت روز ۲۲اسفندسالروز گرامیداشت مقام شهیدان،نقش آفرینی مردم...