مردم کالپوش میامی چشم انتظار استقرار اداره های دولتی

به گزارش میامی نیوز به نقل از ایرنا، میامی درسال ۹۰ به شهرستان ارتقاء یافت وکالپوش نیز با ۱۱روستا با جمعیتی بیش از ۲۵هزارتن به عنوان یکی از بخش های این شهرستان تازه تاسیس شناخته شد.
باتوجه به قوانین و مقررات کشور ، با ارتقای یک منطقه به شهرستان یابخش ، ادارات و سازمان های دولتی نیز بتدریج به استقرار شعبه ها ی خود در آن بخش اقدام می کنند، اما برای مردم کالپوش با گذشت این مدت ، هنوز این امر محقق نشده است .
در بخش کالپوش تعدادی از دستگاه های دولتی نمایندگی هایی را دایر کرده اند اما حوزه اختیارات آنها بسیار محدود است وخدمت رسانی به کندی صورت می پذیرد ، تفویض اختیار مدیران بالاتر ضروری است.
یکی از نیازها تاسیس اداره ثبت احوال است، با توجه به فاصله حدود ۱۰۰ کیلومتری این بخش تا مرکزشهرستان، بسیاری ازمردم برای دریافت شناسنامه فرزندان خود به شهرهای استان های همجوار که نزدیک تر هستند ، مراجعه می کنند.
برخی اداره ها مانندجهادکشاورزی ، منابع طبیعی و آبخیزداری ، اورژانس ، برق ، کمیته امداد شعبه های بانک ها و چند اداره دولتی دیگر بصورت نمایندگی فعالیت می کنند و برخی دیگر هم هیچ اقدامی برای تاسیس نمایندگی یااداره نکرده اند.
بنابه گفته مردم این منطقه ، راه اندازی اداره آب و فاضلاب روستایی باتوجه به مشکلات کم آبی و فرسودگی و ترکیدگی های بسیار لوله های آب ضرورت دارد.
غلامرضاقربانی یکی از اهالی بخش کالپوش به خبرنگار ایرنا گفت : مسافت تا مرکز شهرستان زیاد است ، مردم برای کوچک ترین مشکلی باید جاده ها بادست اندازهای فراوان به سمت میامی را بپیمایند.
محمد وزیری هم با اشاره به نبود تعدادی دیگر از ادارات در این منطقه مانند دادگاه عمومی ، گفت: هنگامی که مشکلات قضایی وحقوقی برای مردم اتفاق می افتد ، برای انجام امور اداری لازم است مسیر ۱۱۰ کیلومتری کالپوش به میامی طی شده و امور اداری خودراانجام دهند.
وی افزود: خطر احتمالی رفت و آمد و منتظر ماندن خانواده ها و بستگان برای رسیدن به منزل گوشه ای از تاثیرات منفی نبود این ادارات در بخش کالپوش می باشد.
حسن بیات یکی از اهالی بخش کالپوش میامی هم گفت: انتظار می رفت پس از ارتقاء میامی به شهرستان بسیاری از مشکلات بخصوص در بخش درمان حل شود اما هنوز این مشکلات دربخش کالپوش همچنان وجود دارند.
اسماعیل الهی دهیار روستای حق الخواجه بااشاره به ضرورت استقرار نمایندگی ادارات دراین بخش به ایرنا گفت: باتوجه به بدی آب وهوا در فصل زمستان رفت وآمد به مرکز شهرستان بسیار سخت می شود و مردم این منطقه برای بهره مندی از ابتدایی ترین امکانات دولتی با مشکل روبرو می باشند.
ابولفضل پورمرادی دهیار روستای نام نیک نیز ضمن تشکراز راه اندازی برخی ادارات دراین بخش تصریح کرد: نمایندگی ادارات مهم برای این منطقه ازجمله آب و فاضلاب روستایی نیازمی باشد و احداث مجتمع آب رسانی نیز ضرورت دارد.
محمدمهدی کریمی فرماندار میامی هم بااشاره به استقرار نیافتن برخی ادارات در مرکز شهرستان درگفت وگو با ایرنا افزود: استقرار ادارات نیازمند زیرساخت می باشدوبرخی ادارات یا مدیریت ها دربخش کالپوش بنابه ضرورت وجود دارد.
وی با اشاره به مشکلات حوزه آب دراین بخش گفت: بابرنامه ریزی های انجام شده با مسئولان آبفاراستان یک مشاور مستقر در روستای حسین آباد برای انجام امور آب بخش کالپوش درنظرگرفته شده است و برای راه اندازی نمایندگی برنامه ریزی می شود .
فرماندار شهرستان میامی باتوجه به ضرورت راه اندازی نمایندگی ثبت احوال دراین منطقه اظهارکرد: بخش کالپوش درهمسایگی استان های گلستان و خراسان شمالی قراردارد برخی مردم برای دریافت شناسنامه به شهرستان های نزدیک در این استان ها مراجعه می نمایند، بنابر این لازم است برای راه اندازی نمایندگی ثبت احوال پیگیری های بیشتر انجام شود.
پیش از این نیز مردم بخش کالپوش در حضور مقام های استانی و گفت وگوهای رسانه ای استقرار نمایندگی ادارات را خواستار شده بودند اما برغم قول مساعد مسوولان اقدام لازم انجام نشده است.
مجتمع آب رسانی، مجتمع دامداری و امکانات ورزشی از دیگر نیازمندی های این بخش می باشد.
بخش کالپوش با داشتن ظرفیت های فراوان در حوزه گردشگری هرساله جشنواره گل آفتابگردان و شقایق هارا با حضور باشکوه گردشگران برگزار می نماید.
کالپوش در ۱۲۰کیلومتری شمال شهرستان میامی قرار گرفته و ۱۱ روستا دارد و با استان های خراسان شمالی و گلستان همسایه است.

محمد آقایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

22هزارهکتار از زمین های میامی زیرکشت پاییزه رفت

چ آذر ۲۸ , ۱۳۹۷
علی اصغر محمدی چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار میامی نیوزبا بیان این که بیشترین تولید محصولات زراعی استان سمنان در شهرستان میامی انجام می شود ، افزود: از این میزان ۱۵هزار و۸۱۰هکتار گندم دیم و آبی و ۶هزار و۱۸۰هکتار نیز جو است. محمدی با اشاره به سبزنشدن کلزا دربرخی […]
هرگونه کپی برداری از سایت،با ذکر منبع میامی نیوز)بلا مانع است. Theme: Default Mag by ThemeInWP