فیلم/مردم کالپوش ناچار به کوچ اجباری شدند

به گزارش میامی نیوز،رانش زمین به دلیل افت منابع آبی طی چند ماه اخیر در کالپوش پدیده‌ای غریب بود اما پس از بارش شدید برف که به مسدود شدن جاده‌های این بخش در شمال میامی انجامید گویا بر رانش زمین افزوده شده تا جایی که مدیریت بحران استان سمنان تصمیم به تخلیه خانه‌های مردم در منطقه رانشی زمین شده است.

گزارش‌ها حاکی از کوچ اجباری مردم حسین‌آباد است بسیاری از این خانه‌ها نوساز و با هزاران امید و آرزو توسط مردم ساخته شده بودند.

سالن ورزشی این روستا نیز دچار شکافی عمیق شده که حتی نزدیک شدن به آن نیز دلهره آور است.

هنوز دلیل این رانش اعلام نشده اما برخی آن را به واسطه کاهش عمق آب‌های زیر زمینی و جا باز کردن خاک‌های رسی می‌دانند اما مردم محلی این پدیده را حاصل وجود سد مخزنی و پرشدن سد در پی بارش‌های اخیر عنوان می‌کنند.

هفتم اسفندماه ۹۷ شورای مدیریت بحران استان سمنان تصمیم به تخلیه خانه‌های منطقه گرفت. به گفته اهالی بومی ۸۰ درصد این خانه‌ها اصلاً بیمه حوادث نیستند. یکی از اهالی به خبرنگار مهر می‌گوید: ضرورت بیمه روستایی به اهالی این منطقه بیان نشده بود.

کوچ اجباری مردم کالپوش از خانه و کاشانه‌شان تصویری غمبار در این روزهای بهاری است.

جهت مشاهده فیلم روی لینک کلیک کنید.

رضا مهديان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

احتمال سرریز شدن سد کالپوش وجود دارد

ی فروردین ۱۱ , ۱۳۹۸
به گزارش میامی نیوز به نقل از ایرنا، ایرج حیدریان  در گفت وگویی افزود: حجم سد کالپوش در شهرستان میامی ۱۶.۵ میلیون مترمکعب است که بر اثر بارندگی های اخیر به ۱۴.۸ میلیون مترمکعب رسیده است. وی با اشاره به میزان قابل توجه بارش های اخیر، بیان کرد: فاصله ارتفاعی […]
هرگونه کپی برداری از سایت،با ذکر منبع میامی نیوز)بلا مانع است. Theme: Default Mag by ThemeInWP