چهارشنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۷
»   اخبار, جاذبه ها, فرهنگی وهنری  »   مرمت کاروانسرای صدر آباد میامی آغاز شد
80 بازدید
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ , ساعت ۲۱:۵۴

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی میامی:

مرمت کاروانسرای صدر آباد میامی آغاز شد

میامی نیوز_مسئول میراث فرهنگی میامی گفت: باهدف حفظ آثار باستانی و همچنین جذب گردشگر به ابنیه تاریخی این شهرستان، مرمت کاروانسرای تاریخی صدرآباد آغاز شد.

به گزارش میامی نیوز، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان سمنان، صادق رضویان با اشاره به آغاز مرمت کاروانسرای تاریخی صدرآباد میامی، تاکید کرد: در این مرحله از مرمت، کار دوغاب‌ریزی بخش‌های فرو ریخته، کاهگل اضطراری گنبدها، شمع‌بندی و بستن درگاه‌های ایجاد شده، پی‌بندی قسمت‌های از بین رفته لنگه‌ها و برج‌ها، هدایت آب‌های سطحی به بیرون از محوطه و … انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه صدرآباد از جمله کاروانسراهای دوره صفوی است که در محور تهران – مشهد قرار دارد، گفت: این کاروانسرا مستطیل شکل، از نوع کاروانسراهای چهار ایوانی و مساحت آن بالغ بر سه هزار و ۵۰۰ متر مربع است.

مسئول میراث فرهنگی میامی گفت: در چهار گوشه کاروانسرا چهار برج وجود دارد و در جداره خارجی دیواره ضلع شمالی نیز ۱۲ رواق برای اسکان موقت تعبیه شده است.

رضویان با بیان اینکه از جمله تزئینات این بنا آجرکاری‌های سقف دالان ورودی است، گفت: این کاروانسرا بر اثر نزولات جوی و بی توجهی نسبت به مرمت و نگهداری آن در سال‌های گذشته آسیب‌های فراوانی دیده است.

وی افزود: این کاروانسرا قابلیت احیاء و سرمایه‌گذاری در بخش خدمات رفاهی بین راهی و جاده ای را دارد.

کاروانسرای تاریخی صدرآباد در کیلومتر ۸۰ محور میامی – مشهد قرار دارد.

خبربعدی میامی نیوز اخبار  , جاذبه ها  , فرهنگی وهنری

به گزارش میامی نیوز،به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میامی ، امیرحسام رحیمی گفت : این برنامه با هدف ارتقای سطح فیلم سازی در شهرستان برگزار شد که برای اولین بار درسطح شهرستان میامی برگزار می...

مطالب مرتبط