مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: نباید از هنرمند استفاده ابزاری کرد/ اهمیت کار هنری در دوران کرونا

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بابیان اینکه نباید از هنرمند و هنر استفاده ابزاری داشت،گفت: هنرمندان افرادی هستند که فرهنگ عمومی جامعه را تغییر می‌دهند لذا باید به آن‌ها احترام گذاشت.

به گزارش میامی نیوز به نقل ازمهرمحمدمهدی احمدی ظهر شنبه در مراسم معارفه مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان به میزبانی سالن فرهنگسرای سمنان، با اشاره به تأثیرات هنرمندان در دوران شیوع کرونا، ابراز کرد: هنرمندان در همین دوران کرونا بالغ‌بر ۱۵۰ برنامه هنری و فرهنگی در فضای مجازی تهیه و عرضه کردند تا ذائقه مردم عوض نشود و اگر این امر صورت نمی‌گرفت در دوران پساکرونا دچار مشکلات عدیده فرهنگی می‌شدیم.

وی بابیان اینکه کار هنرمندان در دوران کرونا دارای اهمیتی بسزا بود، افزود: نباید به این گروه به چشم ابزار نگاه کرد هنریک امر مقدس است. هنرمندان می‌توانند در اصلاح فرهنگ عمومی یک جامعه تأثیرگذار باشند و لذا از این منظر باید به این قشر احترام گذاشت.

مشاور وزیر ارشاد بابیان اینکه اگر نبود حضور به‌موقع هنرمندان قطعاً پس از کرونا دچار مشکلات بودیم، بیان داشت: هنرمند در زمره اقشار تأثیرگذار جامعه محسوب می‌شود لذا باید قدردان آنان بود.

احمدی بابیان اینکه اخلاق ریشه کار فرهنگی و هنری است، بیان کرد: باید متولیان فرهنگ و هنر این نگاه را داشته باشند که آنچه منشأ هنر انسانیت و رضای الهی است و اخلاق به شکل درونی و نه اخلاق ریاکارانه در طول تاریخ همواره توانسته هنر و هنرمندان را در صدر قرار دهد.

وی بابیان اینکه اگر امروز از صفویه یاد می‌شود قطعاً هنر آن دوران به یاد می‌آید و لذا این امر نشان می‌دهد که هنرمندان ما در طول تاریخ توانسته‌اند باعث پایداری یک حاکمیت شوند، گفت: رمز موفقیت پیامبر (ص) اخلاق نیکویی بود که به آن شهره شد و اگر تمدن اسلام از حجاز تا انتهای اسپانیا گسترش یافت به‌واسطه اخلاق و رفتار پیامبر (ص) بود.

مشاور وزیر ارشاد بیان کرد: روزی فردی غیرمسلمان به دیدار پیامبر (ص) آمد و ایشان فرمود که وی بر روی عبایش بنشیند گفتند یا رسول‌الله (ص) این فرد غیرمسلمان است ایشان فرمود او از بزرگان است لذا این نقل‌قول نشان می‌دهد که پیامبر (ص) برایشان انسان‌ها احترام قائل می‌شدند که امروز این شائنیت قائل شدن را در زمره اخلاق می‌شماریم و معتقد هستیم این همان ملاک و فاکتوری است که هنرمندان ما باید به آن دقت نظر داشته باشند.

احمدی بابیان اینکه شخصیت و منش است که انگیزه افراد را پاک می‌کند، گفت: هنرمندان ازجمله اقشار تأثیرگذار هستند و آنان را باید عناصری دانست که نقش قابل‌توجهی در اشاعه و ترویج اخلاق در جامعه دارند.

به گزارش میامی نیوز به نقل ازمهر در این مراسم فلاح به‌عنوان مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان معرفی و از خدمات حجت‌الاسلام فضیلت قدردانی شد.

رضا مهديان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

دکتر احمدی:پروتکل‌های فعالیت صنوف فرهنگی و هنری در دست تدوین است

ش فروردین ۳۰ , ۱۳۹۹
مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: پروتکل‌های مورد نیاز برای فعالیت صنوف فرهنگی و هنری در سه بخش در حال تدوین است. محمدمهدی احمدی روز شنبه به خبرنگاران در سمنان ابراز داشت: سینماها، نهاد کتابخانه‌های عمومی و فعالیت‌های هنری، از جمله بخش‌های پروتکل در حال […]
هرگونه کپی برداری از سایت،با ذکر منبع میامی نیوز)بلا مانع است. Theme: Default Mag by ThemeInWP