پنجشنبه, ۲۸ تیر ۱۳۹۷
»   اجتماعی, اخبار, اسلایدر, فرهنگی وهنری  »   نام نویسی یک هزار و 800 مداح استان سمنان در سامانه طوبی
46 بازدید
۱۵ تیر ۱۳۹۷ , ساعت ۱۴:۰۵

رئیس کانون مداحان استان سمنان :

نام نویسی یک هزار و ۸۰۰ مداح استان سمنان در سامانه طوبی

میامی نیوز-رئیس کانون مداحان استان سمنان گفت: یک هزار800مداح وشاعر استان سمنان ازآغازثبت نام تاکنون در سامانه طوبی نام نویسی کرده اند.

میامی نیوز-رئیس کانون مداحان استان سمنان گفت: یک هزار۸۰۰مداح وشاعر استان سمنان ازآغازثبت نام تاکنون در سامانه طوبی نام نویسی کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری میامی نیوز، اسماعیل عرب یارمحمدی روز پنج شنبه در جلسه هماهنگی وتوجیهی مداحان درسالن جلسات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میامی ، ابراز داشت: کانون مداحان وشاعران آئینی استان باید تا ماه محرم نسبت به برگزاری آزمون سطح بندی اقدام نماید.
وی افزود:هدف از راه اندازی سامانه طوبی را ثبت اطلاعات مداحان برای تشکیل یک بانک جامع اطلاعاتی از توانایی های آنان می باشد.
عرب یارمحمدی همچنین به نقش مداحان در کاهش آسیب های اجتماعی نیز اشاره کرد و تصریح کرد : به منظور رویارویی با تلاش های دشمنان در کم رنگ کردن ارزش های دینی از راه فضای مجازی، افراد توانمند کشور هم می توانند با تولید محتوای خوب و موثر، با آنان به رقابت برسانند.
رضامهدیان، سرپرست اداره فرهنگ وارشاداسلامی شهرستان میامی نیزدراین جلسه ، بابیان اینکه کار گروهی برای ساماندهی و تأثیرگذاری فعالیت‌های فرهنگی در جامعه ضروری است، افزود: یکی از ویژگی‌های سامانه طوبی نظم بخشیدن به این کارگروهی در کنار ایجاد بانک اطلاعاتی مداحان است .
رئیس قشرمداحان میامی با اشاره به تأثیر والای مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و شاعران و ضرورت قرار گرفتن تریبون مرثیه سرایی و نوحه خوانی در اختیار انسان های مومن، ولایتمدار، متعهد و تأثیر گذار جامعه، گفت: یکی از اقدامات صورت گرفته در این راستا، ایجاد و راه اندازی سامانه طوبی برای شناسایی و ساماندهی مداحان و شعرای آیینی است.
رئیس کانون مداحان وشاعران آئینی شهرستان میامی نیزدراین جلسه با بیان اینکه کار آزمون شفاهی و همزمان سطح بندی مداحان در شهرستان آغازمی شود، افزود: کلاس آموزش مداحی ویژه مداحان در مقاطع مختلف هم برگزار می شود که برادران و خواهران برای ثبت نام می توانند به دفترکانون مداحان و شاعران آیینی میامی مراجعه کنند.
علی آقائی با اشاره به ثبت نام بیش از۷۰مداح شهرستان درسامانه طوبی، افزود: آزمون سطح بندی وارائه کارت شناسایی ویژه مداحانی است که اطلاعات آن هادرسامانه طوبی ثبت شده و دارای کد مداحی هستند .
وی گفت: مداحان هیات های مختلف که تاکنون موفق به ثبت نام در سامانه نشده اند باید در اسرع وقت در سامانه طوبی ثبت نام کنند.
رئیس کانون مداحان وشاعران آئینی شهرستان میامی افزود:روخوانی و روان خوانی قرآن ،آشنایی با احکام به ویژه احکام مراسم و مناسبت ها،آشنایی با تاریخ اسلام بویژه تاریخ عاشورا ،آشنایی با اصول و فروع دین،صحیح خوانی ادعیه (توسل،فرج، کمیل،ندبه )و صحیح خوانی زیارات(عاشورا،امین الله و جامعه کبیره) از جمله منابع و سرفصل های امتحانی هستند.

خبربعدی میامی نیوز اجتماعی  , اخبار  , اسلایدر  , فرهنگی وهنری

به گزارش میامی نیوز،به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میامی ، امیرحسام رحیمی گفت : این برنامه با هدف ارتقای سطح فیلم سازی در شهرستان برگزار شد که برای اولین بار درسطح شهرستان میامی برگزار می...

مطالب مرتبط

میامی نیوز-شهردار میامی طی پیامی با تبریک ۱۴ تیرماه عنوان کرد: شهرداری و دهیاری نهاد هایی خدماتی هستند که از دل مردم برخواسته تا برایشان رفاه اجتماعی، زیبایی مکان زندگی، طراوت و شادابی زندگی شهری و روستایی، خدمات شهری، آسایش...
میامی نیوز  - امام‌جمعه میامی بابیان اینکه مسئولان باید به فکر رفع مشکلات مردم باشند، گفت: وضعیت معیشتی و مشکلات اقتصادی باید قبل از اینکه دشمنان مردم را به سمت خیابان‌ها هدایت کنند، مدیریت شود. به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، حجت‌الاسلام...
میامی نیوز - مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری میامی گفت: پس از ۱۴ سال، سند مجموعه آرامگاه ابن یمین فرومدی به نام اداره میراث فرهنگی زده شد. به گزارش میامی نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی...
میامی نیوز- شهرستان میامی هم‌زمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان همپا با سایر مردم ایران اسلامی و دنیا در مظلومیت مردم فلسطین اشغالی، غریو الله‌اکبر سر دادند. به گزارش خبرنگار میامی نیوز- مردم روزه‌دار جای‌جای شهرستان میامی هم‌زمان با آخرین...