جمعه, ۰۴ اسفند ۱۳۹۶
»   اخبار, اسلایدر, سیاسی, فرهنگی وهنری, قرآن وعترت, مناسبتهای ملی ومذهبی  »   نماز جمعه میامی/وحدت رمز ایستادگی در برابر قدرت‌های مستکبر است
78 بازدید
۱۰ آذر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۳۳

امام جمعه میامی:

نماز جمعه میامی/وحدت رمز ایستادگی در برابر قدرت‌های مستکبر است

میامی نیوز - امام جمعه میامی ضمن بیان اینکه وحدت میراث ماندگار امام خمینی(ره) برای ملت ایران اسلامی و مسلمانان منطقه است، گفت: وحدت رمز ایستادگی در برابر استکبار جهانی قلمداد می‌شود.

به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، حجت‌الاسلام قربانعلی صفایی پور در خطبه‌های نماز جمعه این هفته میامی به میزبانی مسجد جامع این شهر، ضمن بیان اینکه ملت ما با وحدت می‌توانند در برابر دشمنان مستکبر بایستند، تأکید کرد: انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) هویت تازه‌ای به ایران اسلامی بخشید که محوریت و میراث این هویت، یکپارچگی و وحدت محسوب می‌شود.

وی افزود: باید قدردان نعماتی باشیم که از طریق انقلاب اسلامی به کشورمان ارزانی شد که یکی از این نعمات وحدت است.

امام‌جمعه میامی گفت: اگر همه ملت‌های جهان بر محور وحدت حرکت کنند آرامش به کشورهای اسلامی برمی‌گردد و دشمنان نیز قدرت چپاول این کشورها را نخواهند داشت.

صفایی پور بیان کرد: جهان اسلام بداند که تفرقه سم مهلکی برای همه است که دشمنان به دنبال تزریق آن به پیکره کشورهای اسلامی هستند لیکن باید در این حوزه هوشیار بود.

وی در ادامه به سال روز شهادت آیت الله مدرس و روز مجلس نیز اشاره کرد و افزود: بهبود معیشت مردم اولویت کار مجلس شورای اسلامی باشد.

بیکاری معضل جوانان کشور است

امام‌جمعه میامی همچنین بیکاری را مهمترین معضل جوانان کشور دانست و بیان کرد: ما معتقد هستیم با یک برنامه‌ریزی جامع و همراهی تمام مسئولان قوای سه‌گانه از صدر تا ذیل می‌توان آثار مخرب این معضل را در جامعه کاهش داد.

صفایی پور همچنین گفت: قانون اساسی یکی از ثمرات جمهوری اسلامی ایران است و کلیدی‌ترین دست‌آویز مردمی برای مدیریت سالم کشور محسوب می‌شود لیکن از مسئولان و مردم توقع داریم که در رعایت این قانون توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی در دیگر بخش سخنان خود، با اشاره به فرارسیدن ۱۶ آذر روز دانشجو نیز افزود: دانشجویان در جامعه اسلامی روحیه جهادی و انقلابی در توسعه علم و دانش داشته باشند تا کشور به سمت پیشرفت حرکت کند.

پیوند عملی بین حوزه و دانشگاه

امام‌جمعه میامی گفت: پیوند عملی بین حوزه و دانشگاه از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است که امروز باید آن را هرچه بیشتر تقویت کنیم.

صفایی پور در ادامه خواستار اتمام پروژه های نیمه تمام شهرستان میامی در بخش های مختلف عمرانی، درمانی، کشاورزی، آب، راه و … شد.

خبربعدی میامی نیوز اخبار  , اسلایدر  , سیاسی  , فرهنگی وهنری  , قرآن وعترت  , مناسبتهای ملی ومذهبی

میامی نیوز-مدیرکل امور عشایری استان سمنان بابیان اینکه عشایر میامی ۳۴۰ تن فرآورده لبنی در سال تولید می‌کنند، گفت: این میزان هشت درصد لبنیات تولیدی عشایر استان است. به گزارش خبرنگار میامی نیوز، حمید رضا حسینی در نشست هماهنگی امور عشایر...

مطالب مرتبط

میامی نیوز- امام جمعه میامی با بیان اینکه راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال دو مخاطب دارد، گفت: این مخاطبان نخست دشمنانی که هیچ غلطی نمی‌توانند کنند دوم مسئولانی که بدانند باید دست‌گیر مردم باشند. به گزارش خبرنگار میامی نیوز،حجت‌الاسلام قربانعلی صفایی پور...
میامی نیوز- امام جمعه میامی بابیان اینکه انقلاب اسلامی امروز به بلوغ رسیده است، گفت: باید قدردان برکات انقلاب اسلامی باشیم و آرمان‌های انقلاب اسلامی را به نسل جوان منتقل کنیم. به گزارش خبرنگار میامی نیوز، حجت‌الاسلام قربانعلی صفایی پور در...
به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، قربانعلی صفایی پور در نخستین روز از دهه فجر در جمع مسئولان میامی به میزبانی دفتر خود بابیان اینکه مشکلات امروز جامعه به علت فاصله گرفتن از معنویات است، ابراز داشت: خدمت بی‌منت باید سرلوحه کار...
به گزارش میامی نیوز،میامی - امام جمعه میامی با بیان اینکه حضرت زینب(س) رسالت مهم نگهداری نهضت حسینی را به خوبی انجام داد، گفت: روحیه زینب گونه در بین پرستاران تقویت شود.حجت‌الاسلام قربانعلی صفائی پور عصر سه‌شنبه در گرامیداشت روز پرستار...