نماز جمعه میامی /۱۵خرداد نقطه عطف شکل‌گیری انقلاب/ روز قدس روز جهان اسلام است

چاپ

میامی نیوز  – امام‌جمعه میامی بابیان اینکه ۱۵خرداد نقطه عطف شکل‌گیری انقلاب اسلامی است، گفت: نخستین جرقه‌های انقلاب، از خون شهدای گران‌قدر رویداد ۱۵ خرداد، شکل گرفت.

به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، حجت‌الاسلام قربانعلی صفایی پور در خطبه‌های نماز جمعه این هفته میامی به میزبانی مسجد جامع این شهر هم‌زمان با سومین جمعه ماه رمضان، ضمن بیان اینکه ۱۵خرداد نقطه عطف شکل‌گیری انقلاب اسلامی و مبارزات علیه رژیم طاغوت با حمایت استکبار جهانی بود، تأکید کرد: شهیدان ۱۵ خرداد با خونشان راه و مسیر مبارزه برای پیروزی انقلاب به رهبری امام خمینی(ره) را نشان دادند.

وی بابیان اینکه نخستین جرقه‌های انقلاب در خون پاک شهیدان ۱۵خرداد مشاهده شد، افزود: این روز، زمینه پیروزی انقلاب اسلامی را با حضور مردمی، بصیرت امام راحل(ره) و حق‌خواهی مردم مسلمان و همیشه درصحنه ایران فراهم کرد.

امام‌جمعه میامی در دومین بخش از سخنان خود به سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) نیز اشاره کرد  گفت: تحلیل گران و کارشناسان از ابتدای شکل‌گیری انقلاب شامل وقایع خرداد ۴۲ تا بهمن ۵۷ و استقرار جمهوری اسلامی تاکنون که چهار دهه از عمر بابرکت آن می‌گذرد، مقطعی را یافت نکرده‌اند که ضعفی در رهبری امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی وجود داشته باشد.

مسئولان به فکر معاش و اقتصادی مردم باشند

صفایی پور بابیان اینکه مسئولان و کارگزاران دولتی می‌بایست بدانند که امروز انقلاب اسلامی به چه سمتی در حال حرکت است، ابراز داشت: باید کشور ما از تمام لحاظ عزت خود را حفظ کند لیکن ما معتقد هستیم که در این برهه تاریخی باید در مسائل اقتصادی و معیشت مردم توجه بیشتری صورت گیرد.

وی با اشاره به فرارسیدن روز جهانی قدس و ضرورت حضور گسترده مردم در راهپیمایی این روز بیان کرد: ملت ایران اسلامی حضور در این راهپیمایی را به‌مثابه یک عبادت، رسالت و پیروی از فرمان امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌دانند و قطعاً مشت محکمی بر دهان زورگویان جهان به‌ویژه اسرائیل غاصب خواهند زد.

امام‌جمعه میامی در ادامه و با اشاره به فرارسیدن لیالی قدر، افزود: بهره مندی از فضیلت این شب های بزرگ ضرورت دارد چرا که در این لیالی، فرصت تفکر و خودسازی در کنار استحکامِ ارتباط با خدای متعال دست می دهد لذا باید از در این ایام استغفار کرد.