چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
»   اجتماعی, اخبار, اسلایدر, سیاسی, فرهنگی وهنری, قرآن وعترت, مناسبتهای ملی ومذهبی  »   وحدت مردم و درایت ولی فقیه فتنه۸۸ راخاموش کرد
127 بازدید
۸ دی ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۵۵

امام جمعه میامی:

وحدت مردم و درایت ولی فقیه فتنه۸۸ راخاموش کرد

میامی نیوز - امام جمعه میامی بر ضرورت هوشیاری مردم تاکید کرد تا دچار توطئه های دشمنان داخلی و خارجی نشوند و گفت: اتحاد مردم در کنار درایت حکیمانه ولی فقیه باعث شد تا فتنه ۸۸ خاموش شود.

به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور در خطبه های نماز جمعه میامی به میزبانی مسجد جامع این شهر، ضمن اشاره به اتفاقات رخ داده در سال۸۸ و نقش دشمنان داخلی و خارجی در آن، تاکید کرد: درایت، صلابت و مدیریت رهبر معظم انقلاب اسلامی به همراه بصیرت و موضع گیری به موقع مردم و روشنگری های دلسوزان جامعه و اقدام سنجیده نیروهای مسلح باعث خاموش شدن فتنه شد.

وی با اشاره به فرارسیدن ۹ دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، افزود: استکبار جهانی از اتفاقات فتنه سال ۸۸ به دنبال بهره برداری لازم درراستای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی بود که مردم ولایت مدار ایران با بصیرت بالای خود حماسه ای را رقم زند که وحدت را بار دیگر به رخ جهانیان کشاند.

عدم تبعیت از ولی فقیه خسران را در پی دارد

امام جمعه میامی گفت: یکی از درس های حماسه ۹دی این بود که تبعیت نکردن از «ولی» موجب خسران و زیان خواهد شد و حبّ دنیا در کنار نفس، موجب سقوط انسان می شود لیکن در  فتنه سال ۸۸ خیلی از افراد از قطار انقلاب خارج شدند که بسیاری شان حداقل یکی از این ویژگی ها را یدک می کشیدند.

صفایی پور به دیدار اخیر اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: در طول انقلاب اسلامی افرادی که در رأس کار بودند بدانند که نباید علیه کشور حرفی زده و آبرو، عزت و آرمان های انقلاب را ببرند، ۹ دی در واقع پاسخ ملت به این رفتارها بود.

وی در ادامه سخنان خود، به لایحه بودجه سال ۹۷ نیز اشاره کرد و افزود: دولت و مجلس بدانند باید بودجه سال آتی در راستای اقتصاد مقاومتی و رفع مشکلات اقتصادی مردم باشد و با افزایش هزینه حامل های انرژی مشکلات مردم را بیشتر نکنند آنها همچنین می بایست از صبر مردم استفاده مثبت کرده و برای رشد و پیشرفت  اقتصاد و معیشت مردم تلاش کنند.

ضرورت تقویت اقدامات فرهنگی در میامی

امام جمعه میامی همچنین به معارفه شهردار جدید این شهر نیز اشاره ای کرد و گفت: شورای شهر، مسئولان و مردم از شهردار جدید حمایت کنند چرا که تنها راه برون رفت از مشکلات وحدت واقعی است، از سوی دیگر شهردار نیز باید از تعامل اجتماعی به خصوص بهره گیری از ایده های دیگران استفاده بهینه کرده و با فکر اقتصادی برای بالندگی میامی تلاش کند.

صفایی پور، با اشاره به اهمیت اقدامات فرهنگی نیز، تاکید کرد: شهردار علاوه بر مدیریت اقتصادی و عمرانی مدیر فرهنگی نیز  باشد و در تمامی مسائل فرهنگی نقشی را ایفا کند.

وی در خاتمه به سالروز وفات حضرت معصومه(س) اشاره کرد و گفت: یکی از درس های مهم زندگی آن حضرت ولایتمداری است که باعث شد ایشان با همین شاخصه وارد ایران شوند و امروز مردم ما می بایست از ولایت پذیری و دفاع از حریم ولایت آن بانوی بزرگوار پیروی کنند.

خبربعدی میامی نیوز اجتماعی  , اخبار  , اسلایدر  , سیاسی  , فرهنگی وهنری  , قرآن وعترت  , مناسبتهای ملی ومذهبی

میامی نیوز-همزمان با اولین روز از ماه شوال و فرارسیدن عید سعید فطر نماز عید در مساجد ،امامزاده ها و ... برگزار شد. به گزارش میامی نیوز ،صبح جمعه همزمان با عید سعید فطر نماز عید با حضور مردم متدین شهرستان...

مطالب مرتبط

میامی نیوز - امام‌جمعه میامی درباره آینده برجام و بابیان اینکه عزت ملت و نظام در این زمینه باید حفظ شود، گفت: وحدت مردم و مسئولان و پیروی از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در اولویت است. به گزارش خبرنگار میامی نیوز...
میامی نیوز-امام‌جمعه میامی ماحصل حمایت از تولید داخلی را استقلال اقتصادی عنوان کردوگفت: حمایت از تولید داخلی یکی از ضرورت‌های اقتصاد مقاومتی و توسعه کشور محسوب می‌شود. به گزارش میامی نیوز به نقل از شبستان،حجت‌الاسلام قربانعلی صفایی پور  در گفتگویی بر...
میامی نیوز  - امام جمعه میامی با بیان اینکه مدیریت اسلامی الگوی مناسبی برای مسئولان جامعه است، گفت: رفتار مهربان و حل سریع مشکلات مردم از مهمترین شاخصه های مدیریت اسلامی است‌. به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، حجت الاسلام قربانعلی صفایی...
میامی نیوز  - امام جمعه میامی فناوری هسته ای را افتخاری برای نظام اسلامی دانست و گفت: ملت ایران از حق خود درباره این فناوری کوتاه نخواهد آمد. به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور در خطبه های...