شنبه, ۰۴ فروردین ۱۳۹۷
»   اجتماعی, اخبار, اسلایدر, سیاسی, فرهنگی وهنری, قرآن وعترت, مناسبتهای ملی ومذهبی  »   وحدت مردم و درایت ولی فقیه فتنه۸۸ راخاموش کرد
87 بازدید
۸ دی ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۵۵

امام جمعه میامی:

وحدت مردم و درایت ولی فقیه فتنه۸۸ راخاموش کرد

میامی نیوز - امام جمعه میامی بر ضرورت هوشیاری مردم تاکید کرد تا دچار توطئه های دشمنان داخلی و خارجی نشوند و گفت: اتحاد مردم در کنار درایت حکیمانه ولی فقیه باعث شد تا فتنه ۸۸ خاموش شود.

به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور در خطبه های نماز جمعه میامی به میزبانی مسجد جامع این شهر، ضمن اشاره به اتفاقات رخ داده در سال۸۸ و نقش دشمنان داخلی و خارجی در آن، تاکید کرد: درایت، صلابت و مدیریت رهبر معظم انقلاب اسلامی به همراه بصیرت و موضع گیری به موقع مردم و روشنگری های دلسوزان جامعه و اقدام سنجیده نیروهای مسلح باعث خاموش شدن فتنه شد.

وی با اشاره به فرارسیدن ۹ دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، افزود: استکبار جهانی از اتفاقات فتنه سال ۸۸ به دنبال بهره برداری لازم درراستای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی بود که مردم ولایت مدار ایران با بصیرت بالای خود حماسه ای را رقم زند که وحدت را بار دیگر به رخ جهانیان کشاند.

عدم تبعیت از ولی فقیه خسران را در پی دارد

امام جمعه میامی گفت: یکی از درس های حماسه ۹دی این بود که تبعیت نکردن از «ولی» موجب خسران و زیان خواهد شد و حبّ دنیا در کنار نفس، موجب سقوط انسان می شود لیکن در  فتنه سال ۸۸ خیلی از افراد از قطار انقلاب خارج شدند که بسیاری شان حداقل یکی از این ویژگی ها را یدک می کشیدند.

صفایی پور به دیدار اخیر اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: در طول انقلاب اسلامی افرادی که در رأس کار بودند بدانند که نباید علیه کشور حرفی زده و آبرو، عزت و آرمان های انقلاب را ببرند، ۹ دی در واقع پاسخ ملت به این رفتارها بود.

وی در ادامه سخنان خود، به لایحه بودجه سال ۹۷ نیز اشاره کرد و افزود: دولت و مجلس بدانند باید بودجه سال آتی در راستای اقتصاد مقاومتی و رفع مشکلات اقتصادی مردم باشد و با افزایش هزینه حامل های انرژی مشکلات مردم را بیشتر نکنند آنها همچنین می بایست از صبر مردم استفاده مثبت کرده و برای رشد و پیشرفت  اقتصاد و معیشت مردم تلاش کنند.

ضرورت تقویت اقدامات فرهنگی در میامی

امام جمعه میامی همچنین به معارفه شهردار جدید این شهر نیز اشاره ای کرد و گفت: شورای شهر، مسئولان و مردم از شهردار جدید حمایت کنند چرا که تنها راه برون رفت از مشکلات وحدت واقعی است، از سوی دیگر شهردار نیز باید از تعامل اجتماعی به خصوص بهره گیری از ایده های دیگران استفاده بهینه کرده و با فکر اقتصادی برای بالندگی میامی تلاش کند.

صفایی پور، با اشاره به اهمیت اقدامات فرهنگی نیز، تاکید کرد: شهردار علاوه بر مدیریت اقتصادی و عمرانی مدیر فرهنگی نیز  باشد و در تمامی مسائل فرهنگی نقشی را ایفا کند.

وی در خاتمه به سالروز وفات حضرت معصومه(س) اشاره کرد و گفت: یکی از درس های مهم زندگی آن حضرت ولایتمداری است که باعث شد ایشان با همین شاخصه وارد ایران شوند و امروز مردم ما می بایست از ولایت پذیری و دفاع از حریم ولایت آن بانوی بزرگوار پیروی کنند.

خبربعدی میامی نیوز اجتماعی  , اخبار  , اسلایدر  , سیاسی  , فرهنگی وهنری  , قرآن وعترت  , مناسبتهای ملی ومذهبی

میامی نیوز-همزمان با فرارسیدن نوروز باستانی جمعی از مسئولان شهرستان میامی با حضور در منزل خانواده معظم شهدا عید باستانی نوروز را به آنان تبریک گفتند. به گزارش خبرنگار میامی نیوز ،با آمدن عید نوروز سنت صله ارحام و دید و...

مطالب مرتبط

میامی نیوز  - امام جمعه میامی با بیان اینکه دشمن با انواع دسیسه ها می کوشد تا الگوهای اسلامی را در جامعه کمرنگ جلوه دهد، گفت: زنان در برابر این توطئه ها باید کاملا هوشیار و بیدار باشند. به گزارش خبرنگار میامی...
به گزارش خبرنگار میامی نیوز، حجت‌الاسلام قربانعلی صفایی پور در خطبه‌های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته میامی در مسجد جامع این شهر، با اشاره به مراسم تحلیف ریاست جمهوری و معرفی کابینه دولت دوازدهم، ضمن تأکید بر اینکه مردم...
به گزارش میامی نیوز، حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور صبح شنبه در هجدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی میامی به میزبانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان، ضمن اشاره به سالروز نخستین نماز جمعه اقامه شده در انقلاب اسلامی، بیان...
به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، حجت‌الاسلام قربانعلی صفایی پور در خطبه‌های نماز جمعه این هفته میامی در مسجد جامع، ضمن بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره تأکیددارند که آمریکا قابل‌اعتماد نیست، بیان کرد: از روزی که آمریکا پا...