پنجشنبه, ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
»   اجتماعی, اخبار, اسلایدر, فرهنگی وهنری  »   پاتوق های سینمایی میامی می تواند به کشف استعدادهای هنری منجرشود
212 بازدید
۵ مهر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۵:۲۵

قنبری:

پاتوق های سینمایی میامی می تواند به کشف استعدادهای هنری منجرشود

میامی نیوز - مسئول اداره امور سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان با بیان اینکه پاتوق های سینمایی باید به کشف استعدادها منجر شود، گفت: راه اندازی سینما میامی در دستور کار است.

به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، نعمت الله قنبری نیکدل عصر سه شنبه در حاشیه بازدید از انجمن های فرهنگی و هنری میامی با بیان اینکه پاتوق های سینمایی همزمان با مناسب های مختلف می تواند به کشف استعدادهای هنری منجر شود، ابراز داشت: در حوزه فیلم و سینما می توان با توجه به تولید محتوا و ظرفیت های شهرستان از جمله تنوع گویش ها اقدام کرد.

وی افزود: تدوین چشم اندازی سینمایی، توجه به منویات رهبری و سیاست های دولت است لذا گسترش نهادها ومراکز فرهنگی، تقویت بخش خصوصی، افزایش تولیدات، نهضت تولید محتوا و گسترش سینماها از جمله رویکردهای مهم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و امور سینمایی است.

رئیس انجمن سینمای جوان استان سمنان با بیان اینکه می توان از ظرفیت های کانون ها، موسسات فرهنگی هنری و هیئت های مذهبی د رحوزه فرهنگ و هنر بهره برد، ابراز داشت: سینمای جوان درمناطق مختلف باید به دنبال نیروهای متخصص رفته واز پتانسیل هایی که درهرمنطقه وجود دارد، استفاده کند.

علی همتی با بیان اینکه درحوزه آموزش فیلم سازی، عکاسی، تصویربرداری، کارگردانی، تدوین، فیلمنامه نویسی باید اقدام شود، تصریح کرد: باید از اهالی فن به ویژه فیلم نامه نویسان شهرستان درموضوعات مختلف ازجمله علمی، آموزشی، سبک زندگی اسلامی، قرآنی، هنری و فرهنگی استفاده شود.

وی افزود: سالن و فیلم دو حلقه به هم پیوسته محسوب می شوند که باید بخش خصوصی را در این زمینه حمایت کرد و اگر به موازات احداث سالن های گسترده فیلم های خوبی اکران شود قطعا استقبال مردم به سینما افزون تر خواهد شد.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میامی نیز ابراز داشت: یکی از درخواست های مهم مردم این منطقه راه اندازی سینما است که امیدواریم با تدابیر لازم به زودی شاهد راه اندازی سینما سیار در این شهرستان باشیم.

رضا مهدیان در ادامه تصریح کرد: میامی مهد فرهنگ وهنر و بزرگانی چون ابن یمین فریومدی، شیخ حسن جوری وغیره است که با استفاده از هنر هفتم می توان معرفی خوبی از بزرگان این دیار داشته باشیم.

وی افزود: با پیگیری های مستمر و همکاری خوب مسئولین ودست اندرکاران، به زودی شاهد راه اندازی انجمن سینماای جوانان در شهرستان میامی خواهیم بود.

خبربعدی میامی نیوز اجتماعی  , اخبار  , اسلایدر  , فرهنگی وهنری

میامی نیوز-همزمان با اولین روز از ماه شوال و فرارسیدن عید سعید فطر نماز عید در مساجد ،امامزاده ها و ... برگزار شد. به گزارش میامی نیوز ،صبح جمعه همزمان با عید سعید فطر نماز عید با حضور مردم متدین شهرستان...

مطالب مرتبط

به گزارش میامی نیوز به نقل ازروابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی روز گذشته سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی با رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان میامی درخصوص تعاملات فرهنگی وهنری حوزه ترویج فرهنگ کتابخوانی گفتگو کردند. سرپرست...
به گزارش خبرنگار میامی نیوز،رضا مهدیان درنشست با مسئولین انجمنهای فرهنگی وهنری شهرستان، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و قدردانی از تلاش انجمن های فرهنگی و هنری گفت: برای ایجاد نشاط در جامعه لازم است با توجه به نیاز های مردم...
به گزارش خبرنگار میامی نیوز، رضا مهدیان پیش از ظهر پنج‌شنبه در دیدار با رئیس اداره امور عشایر میامی بابیان اینکه باید از ظرفیت عشایر به‌عنوان میراث معنوی سرزمین پرافتخار ایران استفاده کنیم، ابراز داشت: به‌منظور ذخیره‌سازی فرهنگی، مستند نگاری...
به گزارش میامی نیوز به نقل ازروابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی،هم‌زمان با عید غدیر خم،جشن باشکوهی از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی درروستای کلاته سادات میامی برگزار شد. در این مراسم که با هنرمندی هنرمندان انجمن‌های...