چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
»   education, اخبار, اسلایدر, سیاسی  »   پانزدهمین سمینار کشوری دانشجویی دانش و تندرستی
164 بازدید
۲۹ بهمن ۱۳۹۶ , ساعت ۱۵:۱۳

به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود:

پانزدهمین سمینار کشوری دانشجویی دانش و تندرستی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آیین افتتاحیه پانزدهمین سمینار کشوری دانشجویی دانش و تندرستی با محوریت افسردگی به همت معاونت پژوهشی وفناوری دانشگاه علوم پزشکی شاهرودصبح امروز در سالن اجتماعات پورسینای این دانشگاه برگزارگردید.دراین سمیناراز ۲۴۰ مقاله ای که به دبیرخانه سمینار ارسال شده است ۲۰مقاله و۶۰ پوستر در طی دو روز ۲۸ و ۲۹ بهمن ماه ارایه می شود.

به گزارش میامی نیوز به نقل از روابط عمومی دانشگاه،دکتررضا چمن رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهروددر سخنرانی افتتاحیه پانزدهمین سمینار کشوری دانش و تندرستی با بیان اینکه بدون خلاقیت ونگاه کنجکاوانه نمی‌توان به پژوهش پرداخت، افزود: سؤالات ساده و بدیهی منجر به بزرگ‌ترین اکتشافات تاریخ بشر شده است بنابراین نگاه پژوهشگر به سوژه طراحی‌های نوآورانه را به دنبال داردو پژوهشگران برای یافتن بهترین سوژه های تحقیق باید از سه روش؛ مطالعه، مشاهده و مشاوره نهایت بهره را ببرند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بابیان اینکه دانشگاه های نسل سوم و چهارم پس از سرآمدی در آموزش و پژوهش وارد عرصه فناوری شدند و موضوعاتی همچون اقتصاد دانش بنیان و آینده نگاری و پزشکی فردا را در دستور کار قرار دادند ابراز داشت: دانشگاه‌های نسل اول آموزش محور بودند و در دانشگاه نسل دوم پژوهش نیز در آن دخیل شد اما برای مدیریت پزشکی فردا باید در آموزش، پژوهش و فناوری سرآمد باشیم زیرا زمانی وارد دانشگاه نسل سوم و چهارم خواهیم شد که این سه مؤلفه را باهم بتوانیم به کاربندیم.

دکترچمن در ادامه با تاکید بر اهمیت پژوهش در تولید شواهد  تصریح کرد: درحوزه علوم پزشکی و سلامت باید رویکردهای علمی واجرایی ما مبتنی بر شواهد باشد و این پژوهش است که منبع تولید شواهد می باشد.

دکترمحمد حسن امامیان معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شاهرود نیز در این سمینار با بیان اینکه سال گذشته پنج اختراع از ۱۲ اختراع  به ثبت رسیده  اختراعات دانشجویی بوده است گفت: ثبت ابداعات و اختراعات نشان می دهد که دانشجویان این دانشگاه همراه با نیازهای کشور به تولید علم وتبدیل آن به ثروت توجه کافی داشته اند و این مسیر تداوم خواهد داشت.

دکترامامیان با ابراز اینکه امروز افسردگی مشکل جدی جوامع است وبا توجه به شعارسال سازمان جهانی بهداشت درسال جاری محور این سمینار موضوع افسردگی است  تصریح کرد: بیش از ۳۰۰میلیون نفر در جهان گرفتار این بیماری هستند در کشور از هر پنج نفر یک نفر به اختلالات افسردگی مبتلا است و با توجه به اینکه بار بیماری‌هایی که این نوع اختلال‌ها ایجاد می‌کند روند افزایشی دارد بنابراین برای رفع آن نیازمند پژوهش‌های بیشتر هستیم.

وی بابیان اینکه شیوع افسردگی در زنان دو برابر مردان گزارش‌شده است، افزود: با ارایه خدمات در مراکز خدمات جامع سلامت ،انجام تحقیقات ،بازآموزی و به کار بردن روش های درمانی می توانیم آن را کاهش دهیم .

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در بخشی از سخنان خود به وضعیت علم و طبقه‌بندی آن در کشورهای مختلف پرداخت و ابراز داشت: ایران با ۴۹ هزار و ۵۰۰ مقاله حائز رتبه اول در منطقه و رتبه شانزدهم در جهان است که نشان می دهد طی سنوات اخیر به مقوله پژوهش علیرغم کمبودهای موجود توجه ویژه‌ای شده است.

خبربعدی میامی نیوز education  , اخبار  , اسلایدر  , سیاسی

میامی نیوز-همزمان با اولین روز از ماه شوال و فرارسیدن عید سعید فطر نماز عید در مساجد ،امامزاده ها و ... برگزار شد. به گزارش میامی نیوز ،صبح جمعه همزمان با عید سعید فطر نماز عید با حضور مردم متدین شهرستان...

مطالب مرتبط

به گزارش خبرنگار میامی نیوز به نقل از روابط عمومی دانشگاه،دکتر چمن افزود: سلامت و توسعه پایدار یک رابطه دو سویه، پویا و دینامیک دارند و سطح هر کدام از این دو مولفه تحت تاثیرات متقابل تعیین می شود. رییس دانشگاه...
میامی نیوز-رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: سال گذشته ۱۴۱ نفر از مجروحان حوادث رانندگی سهم میامی و ۲۱۳ نفر سهم شاهرود بوده است، همچنین در سال جاری نیز ۲۵۰ نفر از مجروحان جاده ای سهم میامی و ۳۰۶ نفر...
به گزارش میامی نیوز به نقل از روابط عمومی دانشگاه، دکتر چمن با بیان این مطلب که در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ۱۷۶۴ دانشجو در ۷ مقطع تحصیلی و۲۴ رشته مشغول تحصیل می باشند افزود :با اینکه در اسفند ماه ۱۳۸۶...
رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در ادامه با تشکراز وزیر محترم بهداشت ومسئولین وزارتی و همچنین همکاران خود در دانشگاه افزود: در یکم بهمن ماه سال جاری جناب آقای دکتر هاشمی وزیرمحترم بهداشت درمان وآموزش پزشکی طبق ابلاغ های جداگانه...