سه شنبه, ۲۶ تیر ۱۳۹۷
»   اخبار, اقتصاد, طبیعت, گفتگو  »   پرورش نوغان شغلی مكمل و مناسب /توزیع ۲۳ جعبه نوغان در سطح شهرستان
279 بازدید
۱۴ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۰:۰۱

محمدی تاکید کرد:

پرورش نوغان شغلی مکمل و مناسب /توزیع ۲۳ جعبه نوغان در سطح شهرستان

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میامی  با بیان میامی نیوز-اینکه پرورش نوغان به عنوان شغل مكمل براي خانوارها ايجاد اشتغال مولد كرده و در معيشت خانوارها و توسعه پايدار كشاورزي تاثيرگذار است، افزود: استفاده از منابع موجود بومي، مدت زمان كوتاه پرورش و قيمت مناسب فروش پيله الگويي از مزاياي پرورش نوغان است.

علی اصغر محمدی در گفتگو با خبرنگار میامی نیوز با بیان اینکه پرورش نوغان به عنوان شغل مکمل برای خانوارها ایجاد اشتغال مولد کرده و در معیشت خانوارها و توسعه پایدار کشاورزی تاثیرگذار است افزود: استفاده از منابع موجود بومی، مدت زمان کوتاه پرورش و قیمت مناسب فروش پیله الگویی از مزایای پرورش نوغان است.

وی تصریح کرد: هر جعبه نوغان در مدت پرورش نیاز به ۶۰۰ کیلوگرم برگ توت یا ۲۵ تا ۳۰ اصله درخت توت دارد که با توجه به تولید ۳۰ کیلوگرم پیله تر، در افزایش درآمدزایی جانبی خانوار برای شغل دوم، اشتغالزایی و توسعه پایدار نقش بسزایی دارد.

وی افزود: این صنعت به صورت یک ماهه می‌تواند زمینه اشتغال موقت را فراهم آورد و هر جعبه تخم کرک ابریشم می‌تواند درآمدی حدود ۷ میلیون ریالی را نصیب تولید کننده کند که متقاضی در صورت داشتن فضایی حدود ۲۰ متر در سطح می‌تواند به صورت طبقاتی تا ۴ جعبه کرم ابریشم را پرورش دهد.

درباره اقتصادی بودن پرورش نوغان برای تولید و پرورش، گفت:در سال گذشته ۲۳ جعبه در سطح شهرستان میامی توزیع شده  و همچنین ۱۴۰۰ نهال درخت توت به صورت رایگان در اختیار تولید کنندگان قرار گرفته است .
وی با بیان اینکه پرورش کرم ابریشم در سال های قبل در میامی بویژه سرحدات و فرومد رواج داشته است،افزود:این اشتغال خانگی در اواخر سال ۱۳۸۸ به دلیل کاهش قیمت افت پیدا کرد و تا پارسال ادامه داشت و امیدواریم در سال جاری شاهد رشد این صنعت و ایجاد تولید و اشتغال در سطح شهرستان میامی باشیم.

وی در پایان گفت: علاقمندان به پرورش نوغان داری برای تهیه تخم کرم ابریشم به اداره جهاد کشاورزی شهرستان مراجعه کنند و از مشاوره های مربوط به نوغان داری نیز استفاده کنند.
وی یادآور شد : پرورش کرم ابریشم از اواخر فروردین تا اواسط خرداد ماه است و تولید کرم ابریشم نقش بسیار مهمی در تامین معیشت خانواده داشته و منجر به اشتغالزایی بالایی در جامعه دارد.

خبربعدی میامی نیوز اخبار  , اقتصاد  , طبیعت  , گفتگو

میامی نیوز  - رئیس حفاظت محیط‌زیست میامی از کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی پاسگاه محیط‌بانی بخش کالپوش خبر داد و گفت: برای ساخت این پاسگاه ۲۰۰میلیون تومان اعتبار نیاز است. علی رسول آبادی در گفتگو با خبرنگار میامی نیوز ، ضمن...

مطالب مرتبط

به گزارش خبرنگار میامی نیوز،مهدی قرائیان بعدازظهر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران ضمن بیان اینکه مجوز احداث سایه بان باغات میوه در استان سمنان صادر می‌شود، ابراز داشت: با توجه به اینکه طرح ایجاد سایه بان در باغات میوه، درختان...
به گزارش میامی نیوز،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میامی با بیان اینکه امسال سطح زیر کشت چغندر در میامی افزایش پیداکرده است، گفت: عدم پرداخت به‌موقع مطالبات سبب زیان چغندرکاران این شهرستان می‌شود. علی‌اصغر محمدی بعدازظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران ضمن...
به گزارش میامی نیوز،شهرستان های شاهرود و میامی تنها شهرستان هایی هستند که چغندر قند استان سمنان در آن کشت می شود و در این میان شهرستان میامی قطب تولید چغندر قند در استان است اما هر سال با فرا...
به گزارش میامی نیوز،  علی اصغر محمدی  گفت: شهرستان میامی ظرفیت منحصر به فردی در زمینه تولید محصولات کشاورزی دارد که می توان با راه اندازی چند واحد فرآوری و محصولات کشاورزی برای کاهش نرخ بیکاری در این شهرستان گام...