پیش‌بینی برداشت ۱۵۰۰ تن آفتابگردان از مزارع کالپوش

به گزارش میامی نیوز، علی‌اصغر محمدی پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از  مزارع کالپوش اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود که امسال حدود یک‌هزار و ۵۰۰ تن محصول از این مزارع برداشت شود.

وی به سطح زیرکشت محصول آفتابگردان در میامی اشاره کرد و گفت: کشت آفتابگردان در سطح دو هزار و ۶۹۸ هکتار از اراضی این شهرستان انجام‌ شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میامی افزود: از این میزان سطح زیرکشت آفتابگردان دو هزار و ۵۷۳ هکتار به‌صورت کشت دیم و ۱۲۵ هکتار نیز به‌صورت کشت آبی انجام‌ شده است.

محمدی از آغاز برداشت آفتابگردان از مزارع کالپوش خبر داد و تصریح کرد: ارقام کشت‌شده آفتابگردان در شهرستان میامی از نوع «هایسون» و «پروگرس» است.

وی با اشاره به برخی از مزایای کشت آفتابگردان بیان کرد: این محصول با حفظ بقایای گیاهی منجر به حفظ رطوبت خاک می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میامی خاطرنشان کرد: همچنین آفتابگردان یکی از گیاهان مهم قابل‌کشت در تناوب بخش کالپوش است و می‌تواند عناصر زیادی را از اعماق زمین به سطح آورد.

محمد آقایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

شفافیت مالی مسئولان افزایش اعتمادمردم را به دنبال دارد

س مهر ۳۰ , ۱۳۹۸
به گزارش میامی نیوز،حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور ظهر آدینه در خطبه های نماز جمعه این هفته میامی درمسجدجامع این شهر افزود : برخی مسئولان از شفافیت مالی که از مطالبات مردمی است ترس و واهمه دارند ، لازم است این طرح اجرا شود. وی با اشاره به اهمیت وقف تصریح […]
هرگونه کپی برداری از سایت،با ذکر منبع میامی نیوز)بلا مانع است. Theme: Default Mag by ThemeInWP