چغندری که کام کشاورزان را شیرین نکرد

میامی نیوز-چند ماه از برداشت چغندر قند،شیرین ترین محصول کشاورزی در منطقهمی گذرد ولی هنوز کام چغندرکاران تلخ است.

  

  به گزارش پایگاه خبری میامی نیوز به نقل از سیمای بکران ، چغندرکاری که در سنوات قبل با خوش حسابی مسئولین ذی ربط وکارخانه قند یکی از محصولات پردرآمد محسوب شده وگرایش برای کاشت این محصول زیاد بود متاسفانه امسال با بدحسابی صورت گرفته از سوی کارخانه قند هنوز پولی به حساب چغندرکاران واریز نشده و به گفته ی این قشر زحمتکش هیچکس نیز پاسخگوی انها نمی باشد .

 مراجعات مکرر به کارخانه قند باعث شده که مسئولین مربوطه قول پایان اردیبهشت یعنی  هفت ماه بعداز برداشت محصول را بدهند و یا اینکه چغندرکاران در ازای طلب خود از کارخانه شکر تحویل گرفته وبه قیمیت پایین تر از حد معمول در بیرون به فروش برسانند لذا این وعده ها باعث شده که نارضایتی از کارخانه قند بیشتر شود

طبق شنیده ها هنوز پول امسال واریز نشده مسئولین ذی ربط در سازمان های کشاورزی اقدام به بستن پیمان چغندرکاری با کشاورزان برای سال آینده کرده اند.

این درحالی است که طی گفته مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میامی،امسال ۱۱۰هزار تن چغندر قند از شهرستان میامی برداشت شده است.

یکی از چغندر کاران این منطقه ضمن در خواست از مسئولین در راستای رسیدگی به این موضوع افزود: انتظار داریم که مسئولین  نظارتی بر این موضوع داشته باشند و از تضییع حقوق کشاورزان جلوگیری کنند.

 

رضا مهديان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

۲۵ گفتمان دینی دانش آموزی در میامی برگزار شد

د اسفند ۱۷ , ۱۳۹۴
میامی نیوز-رئیس اداره تبلیغات اسلامی میامی از برگزاری ۲۵جلسه گفتمان دینی در مدارس این شهرستان با حضور ۹۵۰دانش آموز از ابتدای سال تحصیلی جاری تا کنون خبر داد. به گزارش پایگاه خبری میامی نیوز به نقل ازمهر، حجت‌الاسلام مجید بخشی ظهر سه شنبه در خلال برگزاری گفتمان دینی دانش آموزی […]
هرگونه کپی برداری از سایت،با ذکر منبع میامی نیوز)بلا مانع است. Theme: Default Mag by ThemeInWP