کار جهادی لازمه مدیریت بحران در کالپوش/ امدادرسانی ادامه دارد

سید حسن حسینی شاهرودی در گفتگو با خبرنگار میامی نیوز ، در حاشیه بازدید از کانون بارش سنگین برف در خوش ییلاق که مسیر شاهرود-آزادشهر را به مدت چهار روز مسدود کرده بود، بیان کرد: بارش برف از بیست و هشتم اسفندماه ۹۷ با وجود برکات الهی و ضرورت شکرگزاری به درگاه حق تعالی به واسطه کمبود منابع آبی اما در برخی نقاط هم سبب بروز اتفاقی ناگوار شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به خوش‌ییلاق و محور توسکستان در شاهرود و کالپوش در میامی اشاره کرد، لذا بارش برف سبب شده بود تا خودروهای بسیاری در جاده گرفتار شوند که می‌بایست امدادرسانی به آن‌ها در اسرع وقت در کنار بازگشایی جاده اتفاق می‌افتاد.

وی افزود: خوشبختانه با پای کار آمدن تمام مسئولان و ارگان‌های امدادی و نیروهای ارتش و سپاه، اقدامات لازم انجام شده و همچنان هم امدادرسانی ادامه دارد.

عضو خانه ملت گفت: در کالپوش نیز بارش سنگین برف سبب شکسته شدن بالغ بر ۱۴۰ تیر برق شده و متأسفانه شاهد قطعی برق در روستاهای منطقه هستیم اما به واسطه اینکه مردم در خانه‌هایشان حضور داشتند خوشبختانه خسارات به اشخاص وارد نشده است.

حسینی شاهرودی بیان کرد: در کالپوش نیز وضعیت مشابه است و قطع برق خانه‌ها مشکلاتی را برای مردم به وجود آورده اما تلاش‌های شبانه روزی مسئولان در حیطه اختیارات قانونی و حتی فراتر از آن علی الخصوص اداره برق شهرستان میامی و استان سمنان سبب شده تا اقدامات مرتبط با ترمیم شبکه برق اصلی به خوبی پیشرفت داشته باشد، ما شاهد حضور مأموران متعددی از اداره برق هستیم که با وجود سرمای شدید در منطقه خدمت رسانی می‌کنند و باید قدردان این افراد باشیم.

وی افزود: مجموعه این تلاش‌ها سبب شده تا برق در برخی روستاها وصل شود و تلاش برای اتصال مجدد شبکه اصلی انتقال همچنان ادامه دارد.

نماینده شاهرود و میامی در مجلس ادامه داد: در حوزه خوش‌ییلاق باید گفت خوشبختانه دستگاه‌هایی مانند آب، برق، راهداری، ارتش، سپاه و سایر دستگاه‌ها با همراهی بخش خصوصی و مردم منطقه وارد میدان شده‌اند و اگر این کمک‌ها وجود نداشت قطعاً کار جهادی برای بازگشایی در کالپوش و خوش ییلاق صورت نمی‌گرفت.

حسینی شاهرودی بیان کرد: طی تماس تلفنی با معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، راهداری و هلال احمر مراتب به اطلاع مسئولان عالی رتبه رسیده و همچنین از آن‌ها طلب تجهیزات و امکانات لازم شده است اما از آنجا که بسیاری از مناطق کشور مانند استان‌های شمالی و خراسان شمالی که در مجاورت شاهرود قرار دارند خودشان درگیر موضوع سیل و بارندگی بوده و با تمام توان در حال برطرف کردن بحران سیل به خصوص در منطقه گنبد و آق قلا هستند نتوانستیم از این مناطق کمک دریافت کنیم.

وی درباره استمداد از شهرهای مجاور برای کمک رسانی به گرفتار شدگان در برف شاهرود و میامی، افزود: در تمام کشور حوادثی پیش می‌آید که استان‌ها و شهرهای همجوار به کمک همدیگر میآیند همانطور که اگر در خراسان شمالی و گلستان بروز حادثه‌ای شود ما باید به کمک برویم در صورتی که برای ما نیز اتفاقی رخ دهد این استان‌ها به کمک می آیند لذا از استان‌های تهران و قم تجهیزات راهداری به کمک ما آمدند و هم اکنون در خوش ییلاق در حال اقدام هستند.

حسینی شاهرودی در پاسخ به برخی شائبه‌ها در فضای مجازی مبنی بر کمبود امکانات راهداری در شاهرود پس از ایجاد اداره کل راه و شهرسازی شرق استان سمنان، گفت: قطعاً ما نمی‌توانیم به تنهایی یک حادثه با این حجم که در واقع باید گفت یک بحران محسوب می‌شود (مانند آنچه در خوش‌ییلاق رخ داده) را برطرف کنیم و از سوی دیگر باید این را هم بگوییم که بارش برف سنگین و اصلاً بی سابقه بوده است لذا مباحثی که درباره کمبود امکانات در شاهرود مطرح می‌شود درست نیستند و به شیطنت‌هایی باز می‌گردد که برخی به دنبال آن هستند.

محمد آقایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

56 هزار گردشگر از میامی دیدن کردند

ج فروردین ۲ , ۱۳۹۸
به گزارش میامی نیوز  ،شهرستان میامی جاذبه های گردشگری فراوان مانند کاروانسراهای شاه عباسی ، مساجد قدیمی ، آرامگاه شاعر بنام ایران ابن یمین فریومدی و شیخ حسن جوری رهبر سربداران وبقعه ارمیای نبی ودانیال نبی دارد . با توجه به برنامه ریزی های انجام شده و فراهم کردن امکانات […]
هرگونه کپی برداری از سایت،با ذکر منبع میامی نیوز)بلا مانع است. Theme: Default Mag by ThemeInWP