کاشت درخت صدقه جاریه است/ درخت‌کاری باید به فرهنگ تبدیل شود

چاپ

میامی نیوز-معاون فرماندار میامی گفت: کاشت درخت و استفاده مردم از آن به‌عنوان یکی از مصادیق صدقه جاریه است و باید به فرهنگ تبدیل شود.

به گزارش میامی نیوز، عباس طاهران‌پور  در مراسم روز درخت‌کاری در شهرستان میامی اظهار کرد: درخت‌کاری و حفظ و نگهداری از درختان در محیط زیست به‌عنوان امانت الهی در دستان ما، بسیار مهم و ضروری است و ما باید از این امانت خداوند با حفظ و نگهداری از آن شکرگذار باشیم.

وی افزود: باید توجه داشته باشیم که قطع و نابودی یک درخت‌کار بسیار ساده‌ای است اما کاشت و نگهداری آن بسیار سخت و زمان‌بر است.

معاون فرماندار میامی کاشت درخت را یک صدقه جاریه عنوان کرد و گفت: استفاده دیگران از درخت چه مثمر و غیرمثمر باعث ثواب برای کسی می‌شود که آن را کاشته است و باید درخت‌کاری تبدیل به یک فرهنگ شود؛ به‌طوری‌که شهروندان کاشت و نگهداری از درختان را وظیفه خود بدانند.

طاهران‌پور گفت: یکی از معضلاتی که در جاده‌های کویری وجود دارد، سوانح رانندگی است که به خاطر یکنواخت‌ بودن طول مسیر رانندگی است که می‌توانیم با کاشت درختان در طول این مسیر این مشکل را برطرف کنیم و باعث توقف خودروها و استراحت آن‌ها شویم.

این مراسم به‌صورت نمادین با کاشت سه هزار و ۵۰۰ اصله نهال در مسیر ورودی شهر میامی به طول چهار کیلومتر آغاز شد.