شنبه, ۰۲ تیر ۱۳۹۷
»   اخبار, ایران و جهان, سیاسی  »   کشتار مسلمانان میانمار توطئه‌ای صهیونیستی باهدف نسل‌کشی است
176 بازدید
۲۱ شهریور ۱۳۹۶ , ساعت ۱۵:۴۳

حجت الاسلام حدادیان:

کشتار مسلمانان میانمار توطئه‌ای صهیونیستی باهدف نسل‌کشی است

میامی نیوز - مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان، با تاکید بر اینکه کشتار مسلمانان میانمار توطئه‌ای صهیونیستی باهدف نسل‌کشی است، گفت: نکته قابل تاسف سکوت بسیاری از مدعیان حقوق بشر در این باره است.

به گزارش میامی نیوز ،حجت السلام  محمدرضا حدادیان  در پی کشتار مسلمانان بی‌گناه میانمار ضمن محکومیت جنایات افراطی‌ها و بودائیان تندرو در میانمار علیه مسلمانان گفت: نژاد پرستان بودایی در میانمار فرزندان را جلوی چشم پدر مادرهایشان به آتش می کشند یا بلعکس و آن ها هدفی بالاتر از کشتن و اذیت مسلمانان دارند و آن هدف ریشه کن کردن و نسل کشی مسلمانان در آن منطقه است.

وی با یادآوری اینکه از ٢۵ ماه آگوست سال جاری تاکنون، صدها هزار نفر از ساکنان روهینگیا میانمار که در غرب این کشور و هم‌مرز با بنگلادش مسلمان‌نشین هستند، برای نجات جان خود از حملات ارتش و تندروها افراطی مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده‌اند، تصریح کرد: ارتش خودکامه مستکبر میانمار به بهانه مبارزه با شبه‌نظامیان، به قتل و غارت و کودک کشی می‌پردازد و این امر مصداق نسل‌کشی و جنایت جنگی است، امری که از طرف بسیاری مدعیان امروز دنیا محکوم نیست چراکه یک پای آن اسلام است.

حدادیان با بیان اینکه فاجعه‌ای که در میانمار در حال رخ دادن است بر اساس تصاویر منتشر شده، قطعا یک نسل کشی گسترده بوده که در سکوت مجامع بین‌المللی در حال انجام است اضافه کرد: کشتار مسلمانان مظلوم و بی‌گناه میانمار توسط دولت آن کشور فقط به جرم اینکه آنها مسلمان هستند، باعث تأثر و تأسف فراوان است.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان، با اشاره به اینکه جنایات متعدد و مکرری که در کشور میانمار رخ داده و کشتار و سوزاندن مسلمانان  روهینگیا در ایام اخیر دل هر انسان با وجدانی را دردناک می‌کند اظهارداشت: اینگونه رفتارها با هیچ معیار انسانی و فرهنگی مناسبت ندارد و لازم است هر چه سریعتر از طریق مجامع بین‌المللی جلوی آن گرفته شود.

وی تصریح کرد: دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان و اعضای کانون های مساجد این استان ضمن محکوم کردن جنایت هولناک کشتار دسته جمعی مسلمانان میانمار و تاکید بر هم زیستی مسالمت آمیز پیروان تمامی ادیان، از سازمان های بین المللی به‌ویژه سازمان همکاری های اسلامی و نهادهای حقوق بشری درخواست دارند در اسرع وقت ضمن بررسی ابعاد مختلف این جنایت هولناک نسبت به پیگیری محاکمه و مجازات عاملان این فاجعه ضد انسانی در مراجع قانونی اقدام کنند.

شبستان

خبربعدی میامی نیوز اخبار  , ایران و جهان  , سیاسی

میامی نیوز- سرپرست آب و فاضلاب روستایی شهرستان میامی در حین بازدید از پروژه خط انتقال آب محمد آباد، گزارشی از مراحل اجرای این پروژه و سایر پروژه های آب شرب روستاهای شهرستان ارائه کرد. مسلم فدائی با بیان اینکه پروژه...

مطالب مرتبط

میامی نیوز-مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان از فعالیت ۲۴۰ کانون فرهنگی هنری مساجدبا قریب به ۱۶ هزارعضو در این استان خبردادو گفت: از این تعداد ۹۰ کانون روستایی ومابقی شهری هستند که ۵۶ کانون در منطقه...