کپه کاری باریجه در ۲۰۰ هکتار اراضی ملی میامی انجام می شود

به گزارش میامی  نیوز به نقل از اقتصاد ایران، محمدعلی رضایی صبح یکشنبه در نشستی با موضوع کشت باریجه در میامی به میزبانی منابع طبیعی این شهرستان، ضمن بیان اینکه طرح کپه کاری و علوفه کاری حق الخواجه در قالب تفاهم‌نامه‌ای عملی خواهد شد، تأکید داشت: در این طرح کپه کاری باریجه در سطح ۲۰۰ هکتار اراضی ملی شامل ۱۰ گروه ۲۰ هکتاری با اجرای عملیات علوفه کاری در اراضی مستثنایت به‌صورت مشارکتی با دامداران روستای حق الخواجه انجام خواهد شد.

وی بابیان اینکه جلب مشارکت‌های مردم بومی در حفظ و حراست منابع طبیعی و همچنین کشت گیاهان دارویی باهدف ایجاد ارزش‌افزوده دو رسالتی است که منابع طبیعی دنبال می‌کند، افزود: این طرح‌ها می‌تواند وضعیت پوشش گیاهی شهرستان میامی را ارتقا ببخشد.

رئیس منابع طبیعی میامی در ادامه گفت: این تفاهم‌نامه همکاری می‌تواند در حفظ خاک و جلوگیری از فرسایش‌ بادی منطقه نیز مؤثر باشد همچنین تنظیم گردش آب در طبیعت، تأمین علوفه موردنیاز دام و درنهایت تولید محصولات دارویی و صنعتی‌ مهم در زمره دیگر مزیت‌های این طرح است.

رضایی بابیان اینکه کشت باریجه در حفظ ذخایر ژنتیک گیاهی و جانوری نقش اساسی دارد، تأکید کرد: یکی از بخش‌های این تفاهم‌نامه مشخص کردن بهره‌برداران است که خوشبختانه صورت گرفته و شاهد احیای عرصه‌های منابع طبیعی، حفاظت خاک، اصلاح و احیای مراتع، بهبود وضعیت پوشش گیاهی، حفظ منابع آب‌وخاک، جلوگیری از فرسایش خاک و بهبود عوامل زیست‌محیطی خواهیم بود.

باریجه در صنعت عطر سازی نیز استفاده می‌شود و صادرات آن می‌تواند ارزش افزوده بسیاری را برای کشور داشته باشد.

رضا مهديان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

اختصاص ۵۰ درصد سهمیه مشاغل خانگی استان سمنان به شاهرود و میامی

ی شهریور ۲۵ , ۱۳۹۷
 به گزارش میامی نیوز ، اسماعیل غنیان شامگاه یک‌شنبه در جلسه کارگروه اشتغال شرق استان سمنان به میزبانی فرمانداری این شاهرود بابیان اینکه شرق استان ۵۰ درصد سهمیه مشاغل خانگی را به خود اختصاص می‌دهند، ابراز داشت: ایجاد ۱۰ هزار و ۶۴۸ شغل در استان هدفگذاری شده است که تا تاریخ ۲۵ […]
هرگونه کپی برداری از سایت،با ذکر منبع میامی نیوز)بلا مانع است. Theme: Default Mag by ThemeInWP