جمعه, ۰۴ خرداد ۱۳۹۷
»   اجتماعی, اخبار, حوادث, گفتگو  »   گازگرفتگی ۷نفر در غار نام نیک/جستجو برای یافتن آب حادثه آفرید
256 بازدید
۱۰ شهریور ۱۳۹۶ , ساعت ۸:۴۹

کریمی:

گازگرفتگی ۷نفر در غار نام نیک/جستجو برای یافتن آب حادثه آفرید

میامی نیوز - پنج نفر از اهالی شورای روستا به همراه دو نفر از اهالی روستای نام نیک روز گذشته برای برطرف شدن مشکل آب به داخل غار منطقه رفتند که دچار گاز گرفتکی شدند.

محمد مهدی کریمی در گفتگو با خبرنگار میامی نیوز، ضمن تایید گازگرفتگی پنج نفر از اعضای شورای  روستای نام نیک در بیان جزئیات حادثه ابراز داشت: غروب پنج شنبه در پی یافتن راه حل مشکلات آبی منطقه تعدادی از اعضای شورای روستا  به همراه یک موتور بنزینی وارد غار نام نیک شدند که گویا گاز خارج شده از این موتور بنزینی باعث گازگرفتگی آن ها می شود.

وی بابیان اینکه تماس تلفنی یکی از افراد داخل غار توانست دیگران را آگاه کند، ابراز داشت: یکی از اعضای شورای روستای نام نیک که دچار گاز گرفتگی شده بود به سختی توانست  به خارج از غار آمده و فرزند خود را از ماجرا آگاه کند که وی نیز به کمک اهالی روستا خود را به منطقه رسانید و این پنج نفر از مرگ حتمی نجات یافتند.

فرماندار میامی عمل این تعداد را بی تدبیری در رعایت نکات ایمنی خواند و افزود: خوشبختانه بلافاصله با کمک نیروهای مردمی و امدادی این پنج نفر به درمانگاه اعزام شدند و حال همه آن ها مساعد است و باید گفت در این گونه موارد باید از نیروهای متخصص و آب و فاضلاب روستایی کمک گرفت.

پسر عضو شورای روستای  نام نیک نیز در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تشریح ماجرای تماس تلفنی ابراز داشت: غروب روز گذشته پدرم به همراه چند نفر از اهالی شورای روستا برای حل مشکل گرفتگی آب وارد غار شدند که بعد از تماس تلفنی بلافاصله خود را به محل رسانده و افراد گرفتار در غار را نجات دادیم.

دهیار روستای نام نیک نیز در تشریح حادثه ابراز داشت: علیرغم داشتن آب و هوای مساعد در این روستا اما از آب شرب بی بهره ایم و همین امر این پنج نفر از اعضای شورای روستا را به همراه دو نفر دیگر از اهالی بر این کار مصمم کرد که به داخل غار رفته و بتوانند آب بیشتری را به منبع روستا هدایت کنند که متاسفانه دچار گاز گرفتگی شدند.

ابوالفضل پور مرادی ادامه داد: خوشبختانه با همت اهالی این هفت نفر به مراکز درمانی منتقل شدند و حال همه آن ها مساعد است اما باید در نظر داشت که مسئولان باید تا دیر نشده فکری برای تنش آبی منطقه کنند.

وی تصریح کرد: نبودن آب باعث مهاجرت و بروز آسیب های اجتماعی می شود لذا امیدواریم با تدبیر مسئولان استانی و شهرستانی این مشکلات به زودی برطرف شود.

روستای نام نیک از توابع بخش کالپوش در شهرستان میامی قرار دارد.

خبرگزاری مهر

خبربعدی میامی نیوز اجتماعی  , اخبار  , حوادث  , گفتگو

میامی نیوز، همزمان با سالروز فتح خرمشهر نمایشگاه عکس با عنوان شهری که خدا آزاد کرد در نگارخانه نگاه شهرستان میامی افتتاح می شود. سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی گفت: با توجه به اهمیت زنده نگاه داشتن روحیه...

مطالب مرتبط

میامی نیوز-شهردار میامی طی پیامی ضمن گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر قهرمان،سوم خرداد را سالروز حماسه سازی ملت ایران دانست. به گزارش میامی نیوز، محمد صادقی در آستانه سوم خرداد ماه سالروز فتح خرمشهر قهرمان توسط رزمندگان اسلام و هفته ایثار و...
به گزارش میامی نیوز،به مناسبت 28اردیبهشت ماه،روز روابط عمومی ها،با یکی از کارشناسان روابط عمومی شهرستان میامی مصاحبه ای داشتیم که به شرح ذیل میباشد. علی آقایی،از کارشناسان این رشته معتقد است:روابط عمومی یکی از ارکان بسیار مهم یک سازمان امروزی...
به گزارش میامی نیوز به نقل ازخبرگزاری خانه ملت، سید حسین نقوی‌ حسینی با حضور در همایش عقیدتی سیاسی سپاه شهرستان قرچک که در کانون ملائک برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: استان ۱۵ خرداد تنها استانی است که در...
میامی نیوز -بارش باران شدید طی ۲۴ ساعت گذشته باعث بروز سیل و آب‌گرفتگی در برخی نقاط میامی مانند زیدر، ابراهیم‌آباد و معابر سطح شهر شد. به گزارش میامی نیوز ، بارش شدید و کم‌سابقه باران در میامی و به‌خصوص در منطقه...