گفتگو با قهرمان کاراته دختران آسیا/میامی شهری بی ریا و بدون تنش است

میامی نیوز-قهرمان مسابقات کاراته دختران آسیا گفت: میامی شهری بی ریا و بدون تنش است که ارامش را می توان در آن حس کرد.

به گزارش خبرنگار میامی نیوز، طاهره صائمی کاراته کار ۱۷ ساله کشورمان که مدال های رنگارنگی را در کارنامه خود ثبت کرده است و قهرمان مسابقات بین المللی کاراته در سال۲۰۱۸ بوده در گفتگوی خبری با خبرنگار میامی نیوز از زندگی ورزشی خود صحبت کرد. پایگاه خبری میامی نیوز شما را به خواندن این گفتگو دعوت می نماید.

با سلام ابتدا لطفاً خودتان را برای ما معرفی کنید.

سلام بنده طاهره صائمی هستم متولد۲۳/ ۷/ ۱۳۸۲ صادره از شهرستان میامی و هم اکنون ساکن استان مازندران شهرستان محمودآباد میباشم و در رشته کاراته به صورت حرفه ای فعالیت داشته ام.

از چند سالگی ورزش را شروع کردید و مشوق یا مشوقان اصلی شما چه کسانی بودند؟

بنده از ۷ سالگی این ورزش را شروع کرده‌ام و مشوق من در تمام مراحل که به موفقیت رسیدم برادرم بود که خیلی حامی و حمایت کننده من در این امر بوده است.

آیا قبل از کاراته به ورزش دیگری مشغول بودید و یا فعالیت خاصی انجام میدادید؟

هیچ فعالیت خاصی نداشتم و از همان کودکی فقط به همین رشته ورزشی علاقه داشتم و مشغول بودم.

چطور شد که شما به این رشته ورزشی علاقه مند شدید و کاراته را انتخاب کردید؟

خیلی از اطرافیان من در رشته کاراته فعالیت داشتند و خودم نیز علاقه شدید به ورزش هنرهای رزمی داشتم و این شد که کاراته را انتخاب و بسیار با علاقه شروع کردم.

از مربیان خودتان برایمان بگویید واینکه چه کسانی تا رسیدن شما به این مرحله کمک شما بودند؟

در استان مازندران از ساری تا محمودآباد مربیان زیادی داشتم ولی رسیدن به تمام مراحل همه با تلاش و پشتکارخودم بود.من با مربیان زیادی از جمله سرکار خانم رنگرز، جعفر زاده و زنگنه کار کردم ودر محمود آباد هم با سرکار خانم پهلوان و رضایی کار کرده ام.

تاکنون در چند دوره از مسابقات شرکت کرده‌اید و چه مقام هایی را کسب نموده اید؟

از هفت سالگی مسابقات استانی، کشوری و بین‌المللی را شرکت کرده‌ام در مسابقات بین المللی وان ترکیه در سال ۲۰۱۸ به همراه مربی خود سرکار خانم پهلوان حضور پیدا کرده ام و مدال طلای مسابقات را به دست آوردم و بعد از این مسابقه بین المللی، مصدوم شده و به مدت ۹ ماه دیگر اجازه حضور در مسابقات را پیدا نکردم و در کل تا کنون توانسته ام ۲۰ مدال طلا، ۵ نقره و ۳ برنز را به دست آورم.

اولین حضور شما در مسابقات بین المللی و اولین تجربه شما در این مسابقات چگونه بودو ازمشکلات خود برای شرکت در این مسابقات برای ما بگویید.

با توجه به اینکه ایران میزبان بسیاری از مسابقات بین المللی و حضور کشورهای خارجی بود در این زمینه تجربه داشتم ولی برای یک دختر ۱۵ ساله که بخواهد در یک کشور غریبه حضور پیدا کند بالاخره سختی های خاص خود را داشت و همراه با حس خوب و قابل تحملی بود ولی برنده شدن در این مسابقات احساس شیرینی برای من بود که تمام سختی ها را از بین برد.

الگوی شما در مسابقات و این رشته ورزشی چه کسی یا کسانی بودند؟

من چون در استانی زندگی می کنم که کشتی گیر زیاد در آن استان وجود دارد به آقای حسن یزدانی علاقه بسیار زیادی دارم چون ایشان نوع ورزش و تفکرات و عملکرد
شان بسیار عالی است به صورت اصولی عمل می‌کنند و من هم چون به صورت اصولی و تکنیک کار می‌کنم و زور را دوست ندارم ایشان را الگوی خود قرار داده‌ام و شیوه ایشان را می پسندم.

اگرشما به این رشته ورزشی علاقه مند نمیشدید به چه رشته ورزشی دیگری علاقه داشته اید و آن را دنبال می‌کردید؟

من چون از همان کودکی علاقه شدیدی به رشته کاراته داشتم مطمئناً همین رشته را ادامه می دادم ولی به دلیل اینکه بعد از مسابقات بین‌المللی وان‌ترکیه در سال ۲۰۱۸ مصدومیت شدید دیدم و سختی های زیادی را در دوران مصدومیت کشیدم و ۹ ماه اجازه حضور نداشتم وگرفتن سهمیه برای من بسیار سخت تر شد و همه چیز باید از اول شروع می‌شد به این دلیل است که تازه یک ماه هست رشته ورزشی خود را تغییر داده و به سمت جودو رفتم ولی چون به بیماری کرونا برخورد کردیم و باشگاه‌ها تعطیل شده تمرینات حرفه ای خود را پی در پی در خانه انجام میدهم و هنوز در هیچ مسابقه ای شرکت نکرده ام.

شیرین ترین و تلخ ترین خاطره دوران ورزشی خودتان را برای ما تعریف کنید.

شیرین ترین خاطره برای من در سال ۲۰۱۸ در ترکیه اتفاق افتاد و آن هم برنده شدن در مسابقات بین المللی و گرفتن مدال طلا و بالا بردن پرچم کشورم ایران در کشور دیگری بود که در رده سنی خودم که ۱۵ سال داشتم بسیار شیرین وزیبا بود
و تلخ ترین خاطره من هم مربوط میشود به مصدومیت پارسال من و جدایی از رشته مورد علاقه خودم و اینکه به علت یک هفته مصدومیت و ۹ ماه ممنوعیت ورزشی نتوانستم سهمیه اولین مسابقات وان تورنومنت را بگیرم و این سهمیه باعث میشد که به صورت رسمی وارد تیم ملی کشورمان بشوم که متاسفانه برای من این امر میسر نشد.

تمرینات شما به چه صورت بوده است و برای رسیدن به هدف خود چه سختی ها و مشکلاتی را پشت سر گذاشتید و آیا به تمام اهداف خود رسیدید؟

تمرینات من بسیار سخت و فشرده و به صورت کاملا حرفه ای صورت می گرفت و من برای رسیدن به اهداف خودم سخته های زیادی را تحمل کردم و قطعا به همه اهدافم نرسیدم و دقیقا جایی که باید ترقی میکردم زمین خوردم و ادامه دادن راه برای من که به تنهایی تلاش کرده بودم سختی های بسیاری را داشت و امکان پذیر نبود چون من جایی هستم که حامی نداشتم و حتی اداره ورزش استان هم هیچ حمایتی از من نکرد نتوانستم این رشته مورد علاقه خود را ادامه بدهم در صورتیکه اگر حامی داشتم قطعا این مسئله فرق میکرد.

حمایت مسئولین از شما در چه حد بوده و صحبت شما با مسئولین چیست؟

مسولین توقع نداشته باشند که با امکانات کم ورزشکاران بتوانند برایشان مدال‌آور باشند. بنده شخصا زمانی که در خانه کاراته تهران تمرین میکردیم دیدم که تردمیلهای آنجا از نوع تردمیل های قدیمی و اولین تردمیلهاست واین برای تمرینات حرفه ای ورزشکاران خوب نیست. ایران پر از استعداد است ولی امکانات نیست و چون هیچ حمایتی نه تنها در کاراته در اغلب رشته های ورزشی نمی‌شود ورزشکاران هم نمی توانند استعدادهای خودشان را به خوبی شکوفا کنند.

نظر شما درباره شهر میامی چیست ؟

میامی زادگاه من است و فوق العاده زیباست و تنها جایی است که می توان در آنجا آرامش را حس کرد شهر میامی شهری بی ریا و بدون تنش و در یک کلمه آرام است.

نظر شما درباره خانه مادربزرگ چیست ؟

خانه مادربزرگ جای بسیار آرامش بخشی است که من علاقه بسیاری در آن دارم.کنار هم و دور هم جمع شدنها خاطره انگیز ترین قسمت خانه مادربزرگ است. وقتی که مادربزرگ هست یعنی قلب خانواده می‌تپد و همه در کنار یکدیگر هستند و من در خانه مادربزرگ احساس خوبی دارم و آنجا بسیار عالی است.

ارتباط شما با فضای مجازی و استفاده از آن چگونه است؟
من زیاد اهل فضای مجازی و استفاده کردن از آن نیستم و بیشتر در فضای واقعی زندگی می کنم و وقت خود را با آن می گذرانم و فقط اینستا نصب کرده ام که روزی یک بار آن هم شاید یک ساعت در اینستا باشم و علاقه زیادی به فضای مجازی ندارم.

آیا ورزش در رفتار و برخورد و ارتباط شما با خانواده و دوستان و آشنایانتان تاثیری داشته است یا خیر؟

اصولاً یک ورزشکار بعد از ورود به ورزش رفتار و اخلاق و منشش تغییر می‌کند و به واسطه ورزش فکر و جسم خود را در ورزش تخلیه می‌کند و انرژی منفی را از خود دور می کند و طبق اصول اجتماعی پیش می‌رود و فرق بین فرد عادی و ورزشکار در همین است و همه توقع دارند که فرد ورزشکار و فرهیخته اخلاق خوبی داشته باشد و تاثیرگذار باشد و به طبع من نیز به همین صورت هستم و سعی می کنم که اخلاق و رفتار و منش خوبی را با خانواده و دوستان و آشنایان داشته باشم.

اگر کوچکترین وقت و فرصت خالی برای شما پیش بیاید دوست دارید چه کاری انجام دهید و آن وقت را چگونه سپری کنید؟

من با توجه به اینکه به ورزش علاقه‌مند هستم اگر در روز باشد حتما تمرینات ورزشی را انجام می‌دهم و در شب باشد به درس و تکالیف خود می‌پردازم و ورزش اثر مثبتی بر روی درس من داشته و با توجه به اینکه رشته من تربیت بدنی نبوده است ولی من توانستم از طریق ورزش راه خود را پیدا کنم و معمولا فرصت خالی خود را یا به تمرین یا به درس می پردازم.

آیا شما قبلا بامیامی نیوز آشنایی داشتید یا نه؟ نظر شما درباره میامی نیوز چیست؟

میامی نیوز تنها پایگاه رسمی خبری شهرستان میامی هست که اخبار میامی را دقیق و کامل و صحیح می گذارد و خوشحالم کسانی هستند که حرف مردم را از این طریق به گوش مسئولین و دیگران می رسانند و من کار میامی نیوز را بسیار دوست دارم و آرزوی توفیق و سربلندی برای افراد این پایگاه خبری دارم.

حرف و سخن آخر شما؟

حرف آخر اینکه اگر کسی از جمله کودک و نوجوان و جوان را در خانه دارید که دنبال هدف و خواسته ای است سعی کنید آن را به خواسته‌اش برسانید و مانع او نشوید و بگذارید تجربه کندچون دیدن هیچ گاه به اندازه تجربه کردن نیست حالا چه تجربه تلخ و چه شیرین و یادمان باشد فقط ما باید از اتفاقات جلوگیری کنیم و سعی کنیم که از رسیدن افراد به هدف هایشان جلوگیری نکنیم تا آنها را به خواسته‌هایشان برسانیم تشکر از شما.

محمد آقایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

دختران آینده سازان جامعه/ بی توجهی خانواده و معضل مهرطلبی دختران امروز

ش خرداد ۳۱ , ۱۳۹۹
به گزارش میامی نیوز،اول ذی القعده سالروز بانوی کرامت حضرت فاطمه معصومه(س )و روز دختر نامگذاری شده است. متن زیر یادداشتی است به قلم «حجت الاسلام جواد عرب اسدی» معاون تبلیغ حوزه علمیه شهرستان میامی و استاد حوزه که به مناسبت سالروز میلاد فرخندۀ حضرت معصومه سلام الله علیها و […]
هرگونه کپی برداری از سایت،با ذکر منبع میامی نیوز)بلا مانع است. Theme: Default Mag by ThemeInWP