۱۲۰۰ تن در میامی زیر پوشش تشکل‌های کارگری هستند

میامی نیوز-رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان میامی گفت: یکهزار و ۲۰۰ تن در میامی زیر پوشش تشکل‌های کارگری بوده و از مزایای مربوطه برخوردارند.

ابراهیم غربا در گفت وگو با خبرنگار میامی نیوز افزود: از پنج هزارو ۷۰۰ بیمه شده تامین اجتماعی این شهرستان ، چهار هزار و ۵۱۰ تن جمعیت کارگری هستند که در شغل‌های گوناگون فعالیت می کنند.

وی گفت : کنترل و کاهش آسیب های شغلی و بازرسی های دوره ای از کارگاه های فعال به منظور استقرار ایمنی کارگاهی از فعالیت های  این اداره محسوب می شود.

رییس اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی میامی تصریح کرد: پارسال تعهد اشتغال توسط دستگاه هایی اجرایی این شهرستان ۵۵۰ تن بود که  انجام شد.

غربا با اشاره به اینکه ۵۱ کارگر سال گذشته در این شهرستان بیکارشدند،اظهارداشت: برقراری بیمه بیکاری این افراد توسط اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی شهرستان انجام گردید.

رییس اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی شهرستان میامی افزود : افراد ثبت نام شده در سامانه بیکاری ناشی از بیماری کرونا، از اسفندماه ۹۸ تاکنون ۱۶۱ تن بوده که ۱۳۶ تن از این تعداد مشمول بیمه بیکاری شدند.

وی گفت : با توجه به شعار سال و در راستای تولید ،نقش تسهیل‌گری، هماهنگی و برنامه‌ریزی برای ایجاد فرصت‌های شغلی سطح شهرستان ضرورت دارد.

حدود ۸۸ درصد از مردم میامی در روستاها زندگی می کنند و اغلب به شغل دامپروری و کشاورزی مشغول هستند.

محمد آقایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

جاده‌های میامی همچنان به مقصد نمی‌رسند

د اردیبهشت ۱۵ , ۱۳۹۹
میامی نیوز-مردم شهرستان میامی در شرقی‌ترین نقطه استان سمنان محرومیت‌های بسیاری دارند، بهسازی‌نشدن راه‌های این منطقه، با وجود وعده‌های بسیار مسوولان، یکی از مشکلات بزرگ آنان است. به گزارش خبرنگار میامی نیوز، برای درک درست مشکلات راه های میامی فقط یک سفر به روستاهای این شهرستان کافی است ، از آنجا […]
هرگونه کپی برداری از سایت،با ذکر منبع میامی نیوز)بلا مانع است. Theme: Default Mag by ThemeInWP