شنبه, ۰۲ تیر ۱۳۹۷
»   اخبار, اسلایدر, اقتصاد, بخش کالپوش, فرهنگی وهنری, مناسبتهای ملی ومذهبی  »   ۱۳میلیارد تومان اعتبار برای آب‌رسانی کالپوش پیش‌بینی‌شده است
135 بازدید
۱۸ بهمن ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۳۲

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی:

۱۳میلیارد تومان اعتبار برای آب‌رسانی کالپوش پیش‌بینی‌شده است

میامی نیوز- نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی گفت: ۱۳ میلیارد اعتبار آب‌رسانی روستاهای کالپوش در سال آینده پیش‌بینی‌شده که تا ۳۰ میلیارد تومان قابل‌افزایش خواهد بود.

میامی نیوز- نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی گفت: ۱۳ میلیارد اعتبار آب‌رسانی روستاهای کالپوش در سال آینده پیش‌بینی‌شده که تا ۳۰ میلیارد تومان قابل‌افزایش خواهد بود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید حسن حسینی شاهرودی صبح چهارشنبه در مراسم افتتاح هم‌زمان پروژه‌های دهه فجر میامی به میزبانی فرمانداری، ضمن بیان اینکه ۱۳میلیارد تومان اعتبار برای آب‌رسانی کالپوش پیش‌بینی‌شده است، تأکید داشت: امسال شاهدیم که بودجه این شهرستان نسبت به سال قبل سه برابر شده که خوشبختانه این افزایش را در حوزه آب مشاهده کرده‌ایم.

وی افزود: در مقوله سد کالپوش حق آبِ مردم روستاهای کالپوش دیده‌شده و نگرانی‌ها در این حوزه خوشبختانه با رایزنی‌هایی که در مجموعه وزارت نیرو صورت گرفته، رفع شده است.

عضو خانه ملت گفت: یکی از مشکلات میامی عدم توسعه شهری بوده به‌نحوی‌که در فاصله بین سرشماری سال ۸۵ و ۹۵ جمعیت شهری میامی فقط دو نفر افزوده‌شده است، این امر بسیار درخور توجه است چراکه وقتی شهری به شهرستان بدل می‌شود باید دچار یک جهشی درزمینهٔ توسعه، عمران و آبادانی باشد اما در میامی این اتفاق رخ نداده است.

حسینی شاهرودی با طرح این پرسش که چراکه رشد جمعیت در میامی رخ نداده است، تأکید کرد: نرخ رشد جمعیت کشور ۲۸۰ درصد بوده و رشد مجموع شهرستان میامی ۹۰ درصد این در حالی است که در برخی شهرهای استان این نرخ رشد تا ۴۴۰ درصد افزایش داشته است و این نشان می‌دهد مردم میامی از عدم توسعه رنج می‌برند.

سید حسن حسینی شاهرودی  - کراپ‌شده

وی افزود: میامی کمترین رشد جمعیت را در ۴۰ سال گذشته داشته و حتی برخی روستاها مانند فرومد، رشد جمعیتی منفی نیز داشته است، زمانی جمعیت این روستا ۱۰ هزار نفر را طی سال‌های گذشته در خود می‌دیده اما امروز باوجود معاون روی و کرومیت فقط دو هزار نفر جمعیت دارد و هیچ توسعه‌ای در آن رخ نداده است.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس گفت: بسیاری روستاهای میامی مانند عباس‌آباد و … چنین شرایطی دارند که درمجموع این اتفاقات باعث شده که شرق استان فراموش شود تا شرایط برای جهش اقتصادی فراهم نشود و اگر میامی به شهرستان بدل نمی‌شد دیگر معلوم نیست چه امری در این منطقه رخ می‌داد.

حسینی شاهرودی گفت: محمدآباد میامی یکی از روستاهای کارآفرین کشور است که می‌تواند نقش الگویی بسیار مناسبی برای دیگران باشد اما متأسفانه هیچ حمایتی از آن‌ها نکرده‌ایم.

وی بابیان اینکه توسعه امروز نیازمند تولید و بازار است، افزود: دستگاه‌های مسئول باید حلقه های اقتصادی کشور را به هم متصل کنند اما در این شرایط مشکل ما این است که نتوانسته ایم اشتغال روستایی مناسب ایجاد کنیم، امروز باید نگاه ویژه ای را به ظرفیت های میامی داشته باشیم، برای توانمند سازی این شهرستان علاوه بر افزایش اعتبارات دولتی باید بخش خصوصی را فعال کرد همچنین باید تسهیلات ارزان قیمت توسط بانکها در اختیار مردم این شهرستان قرار گیرد.

خبربعدی میامی نیوز اخبار  , اسلایدر  , اقتصاد  , بخش کالپوش  , فرهنگی وهنری  , مناسبتهای ملی ومذهبی

میامی نیوز- سرپرست آب و فاضلاب روستایی شهرستان میامی در حین بازدید از پروژه خط انتقال آب محمد آباد، گزارشی از مراحل اجرای این پروژه و سایر پروژه های آب شرب روستاهای شهرستان ارائه کرد. مسلم فدائی با بیان اینکه پروژه...

مطالب مرتبط

میامی نیوز  - استاندار سمنان در پیام نوروزی خود، ضمن تبریک به مناسبت آغاز سال۹۷، گفت: استفاده از کالاهای ساخت وطن راهبرد نجات بخش اقتصاد داخلی است. به گزارش میامی نیوز  به نقل از روابط عمومی استانداری سمنان، سید شهاب الدین چاووشی...
میامی نیوز- باحضور استاندار سمنان در راس هیئتی متشکل از مدیران کل دستگاه های اجرایی و همچنین مسئولان شهرستانی دو پروژه ۱۱۷ هکتاری و ۴۷هکتاری آبیاری قطره ای افتتاح شد. به گزارش خبرنگار میامی نیوز، دو پروژه بزرگ ۱۱۷ و ۴۷...
میامی نیوز-استاندار سمنان بابیان اینکه رفع کاستی‌های میامی نیازمند برنامه‌ریزی مدون است، گفت: بافت جمعیتی روستانشین ظرفیتی مناسب برای توسعه اقتصادی این شهرستان است. به گزارش خبرنگار میامی نیوز، سید شهاب‌الدین چاووشی صبح چهارشنبه در مراسم افتتاح متمرکز پروژه‌های دهه فجر...
میامی نیوز - فرماندار میامی بابیان اینکه پنج طرح عمرانی در این شهرستان کلنگ زنی می‌شود، گفت: برای اجرایی این طرح‌ها اعتباری معادل ۳۳ میلیارد و ۳۳۶ میلیون تومان هزینه شده است. به گزارش خبرنگار میامی نیوز، محمدمهدی کریمی صبح چهارشنبه...