چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
»   اجتماعی, اخبار, حوادث, علمی وپزشکی, مناسبتهای ملی ومذهبی, گفتگو  »   ۲۵۰ نفر مجروح جاده ای میامی در نوروز۹۷
84 بازدید
۲۰ فروردین ۱۳۹۷ , ساعت ۱۰:۲۵

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود:

۲۵۰ نفر مجروح جاده ای میامی در نوروز۹۷

میامی نیوز-رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: سال گذشته ۱۴۱ نفر از مجروحان حوادث رانندگی سهم میامی و ۲۱۳ نفر سهم شاهرود بوده است، همچنین در سال جاری نیز ۲۵۰ نفر از مجروحان جاده ای سهم میامی و ۳۰۶ نفر سهم شاهرود هستند.

میامی نیوز-رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: سال گذشته ۱۴۱ نفر از مجروحان حوادث رانندگی سهم میامی و ۲۱۳ نفر سهم شاهرود بوده است، همچنین در سال جاری نیز ۲۵۰ نفر از مجروحان جاده ای سهم میامی و ۳۰۶ نفر سهم شاهرود هستند.

به گزارش میامی نیوز ،رضا چمن بابیان اینکه در طرح نوروزی از تاریخ ۲۴ اسفندماه سال گذشته لغایت ۱۴ فروردین‌ماه سال جاری روزانه ۶۰۰ مورد مراجعه به اورژانس شاهرود گزارش‌شده است، ابراز داشت: در مجموع ۸۰۰ نفر در بخش اورژانس بیمارستان های شاهرود بستری شدند، همچنین اورژانس هوایی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در نوروز۹۷، ۱۶ سورت پرواز را انجام داده که این آمار به نسبت مدت مشابه سال قبل، دو برابر شده است.

وی افزود: متوسط حضور ماموران امدادی و اورژانس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در سوانح جاده‌ای، ۱۲ دقیقه و در نقاط شهری شش دقیقه است که خوشبختانه در مقایسه با میانگین کشوری بسیار متناسب محسوب می شود.

فوت ۱۴ نفر در تصادفات رانندگی حوزه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بابیان اینکه طی مدت اجرای طرح نوروزی سال گذشته ۳۵۴ نفر و در نوروز ۹۷ نیز ۶۱۰ نفر در تصادفات جاده ای شهرستانهای شاهرود و میامی مجروح شدند، تاکید کرد: در سال گذشته ۱۴۱ نفر از مجروحان حوادث رانندگی سهم میامی و ۲۱۳ نفر سهم شاهرود بوده است، همچنین در سال جاری نیز ۲۵۰ نفر از مجروحان جاده ای سهم میامی و ۳۰۶ نفر سهم شاهرود هستند.

چمن افزود: در نوروز سال گذشته ۱۰ نفر و در نوروز۹۷ نیز  ۱۴ نفر در راه های بین شهری شاهرود و میامی جان باختند که سهم میامی از جان باختگان نوروز ۹۶ چهار نفر و از نوروز سال جاری ۱۰ نفر و سهم شاهرود از جان باختگان به ترتیب شش نفر برای نوروز ۹۶ و چهار نفر در نوروز ۹۷ بوده است.

وی بابیان اینکه طی مدت تعطیلات نوروزی بالغ‌بر شش هزار و ۲۰۰ مورد بازرسی از اماکن عمومی رستوران‌ها، مراکز عرضه مواد غذایی و اقامتگاه‌ها و … انجام شده است، بیان کرد: چهار هزار و ۵۰۰ کیلوگرم مواد غذایی ناسالم و تاریخ‌مصرف گذشته در شاهرود و میامی منهدم شد.

افزایش ۲ رشته تحصیلی جدید به دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود درباره اقدامات این دانشگاه در سال ۹۷ نیز، توضیح داد: برای راه‌اندازی بخش‌های جدید بیمارستان بهار و تجهیزات آن شامل اورولوژی، سنگ‌شکن و دیالیز ۳۰ میلیارد تومان هزینه شده که با افتتاح این طرح ها، بخشی از بار مراجعه به بیمارستان امام حسین(ع) در سال۹۷  کاهش خواهد یافت.

چمن درباره دیگر برنامه های سال۹۷، افزود: سال گذشته مجوز پذیرش دانشجو در مقطع دکترای مهندسی بافت و کارشناسی ارشد رشته اپیدمیولوژی در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود صادر شد لذا با توجه به اینکه اعتبار دانشگاه به گستره فعالیت‌های پژوهشی و علمی و توسعه تحصیلات تکمیلی برمی‌گردد اخذ مجوز پذیرش دانشجو در این دو رشته نیز طی سال ۹۷ انجام می شود.

دانشگاه علوم پزشکی شاهرود پیشتاز در سامانه سیب

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به شاخص‌های سلامت در شاهرود نیز اشاره و ابراز داشت: سال گذشته مرگ‌ومیر نوزادان کمتر از شش مورد به ازای هر یک هزار تولد بود همچنین میزان مرگ کودکان زیر یک سال نیز کمتر از هشت مورد در هر یک هزار تولد زنده گزارش شده و این درحالی است که مرگ کودکان زیر پنج سال طی سال گذشته ۸.۵ مورد در یک هزار تولد بوده است.

چمن در ادامه تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی شاهرود سال گذشته همچنین توانست در بین دانشگاه‌های کشور برای شاخص دسترسی مردم به شبکه بهداشت و توسعه سامانه یکپارچه سلامت رتبه نخست کشوری را کسب کند.

گفتنی است دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بالغ‌بر یک هزار و ۷۰۰ دانشجو دارد.

خبرگزاری مهر

خبربعدی میامی نیوز اجتماعی  , اخبار  , حوادث  , علمی وپزشکی  , مناسبتهای ملی ومذهبی  , گفتگو

میامی نیوز-همزمان با اولین روز از ماه شوال و فرارسیدن عید سعید فطر نماز عید در مساجد ،امامزاده ها و ... برگزار شد. به گزارش میامی نیوز ،صبح جمعه همزمان با عید سعید فطر نماز عید با حضور مردم متدین شهرستان...

مطالب مرتبط

سرهنگ حسن خسروجردی در گفتگو با خبرنگار مهر، از وقوع یک سانحه تصادف در محور شاهرود-میامی خبر داد و ابراز داشت: متاسفانه در کیلومتر ۵۵ این محور یک دستگاه پژو ۴۰۵ واژگون و بر اثر شدت جراحت وارده نور محمد نوری...
حسین اسماعیلی در گفتگو با میامی نیوز،ضمن بیان اینکه حادثه رانندگی برخورد کامیون و اتوبوس سواری در ساعت۴:۴۵ صبح دوشنبه رخ داد، بیان کرد: این حادثه رانندگی در کیلومتر ۱۴۲محور سبزوار-میامی به وقوع پیوست. وی افزود: این تصادف نسبتاً شدید ۹مصدوم...
به گزارش میامی نیوز، رضا یوسفی ضمن تائید جان باختن یک امدادگر اورژانس در میامی، بیان کرد: ساعت۱۰:۰۵ صبح دوشنبه همزمان با عید سعید فطر، آمبولانس پایگاه اورژانس سوداغلن از توابع میامی که بعد از اتمام ماموریت در حال برگشت...
به گزارش مبامی نیوز ،سرهنگ حسن خسروجردیضمن تشریح حادثه واژگونی یک دستگاه آمبولانس در سوداغلن میامی ابراز داشت: صبح امروز آمبولانس پایگاه ۱۱۵پس از تحویل بیمار و طی مسیر بازگشت در جاده سوداغلن شهرستان میامی به علت ناتوانی راننده در کنترل خودرو واژگون...