۳۳هزارتن گندم در میامی برداشت شد

به گزارش میامی نیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا، مهم ترین تولیدات این شهرستان را گندم، جو، آفتابگردان، انواع حبوبات، زردآلو و دیگر محصولات باغی تشکیل می دهد. میامی حدود ۲۰ هزار هکتار زمین کشاورزی دارد و هر ساله حدود ۱۵ هزار هکتار به کشت گندم آبی و دیم اختصاص می یابد.
بارش های به هنگام و زمین حاصلخیز موجب شده تا کشت دیم گندم در این منطقه رونق داشته و در سال زراعی جاری ۳۳ هزار و ۲۰۸ تن گندم برداشت شود.
بیشترین تولید گندم استان سمنان به میامی اختصاص دارد، به گفته مسئولان امسال برداشت گندم نسبت به سال گذشته حدود ۱۰ درصد رشد داشته است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میامی دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد: ۶ هزار و ۲۰۰ هکتار به صورت آبی و هشت هزار و ۷۰۰ هکتار هم به شکل دیم زیر کشت گندم رفت.
علی اصغر محمدی افزود: نخستین درو گندم و جو در روستاهای پل ابریشم و فرومد از مناطق گرمسیری انجام شده و به تدریج مزارع واقع در مناطق سرد سیری کالپوش هم برداشت شد.
وی تصریح کرد : شرکت تعاونی های روستایی میامی، ری آباد، فرومد، نردین و حسین آبادکالپوش، گندم مازاد برنیاز کشاورزان را هر کیلو ۱۳ هزار ریال خریداری کردند.
مدیرجهاد کشاورزی میامی گفت: کارشناسان مدیریت جهادکشاورزی با ثبت اطلاعات کشاورزان در سامانه جامع پهنه‌ بندی ؛ برروند برداشت محصول نظارت کامل داشته و با معاینه فنی کمباین ها قبل از شروع به کار و هنگام برداشت ازریزش گندم و وارد آمدن خسارت به کشاورزان جلوگیری شد .
محمدی ادامه داد: نظارت کارشناسان جهاد کشاورزی و ارائه مشاوره به کشاورزان، استفاده از نهاده های استاندارد در زمان کشت و بارندگی های مناسب بهاری از عواملی هستند که باعث افزایش تولید نسبت به سال گذشته شده است.
برخی از مسئولان منطقه آمارهای ارائه شده تولید گندم و جو میامی را دقیق نمی دانند، یکی از دلایل این امرهجوم خریدارانی از استان های گلستان، خراسان شمالی و رضوی عنوان می شود که گندم تولیدی را از کشاورزان خریداری و منتقل می کنند.
میامی به خاطر آب و هوای مناسب و بارش های مطلوب در تولید چند محصول مانند چغندر قند ، گندم و آفتابگردان دیم مقام اول استان سمنان را دارد .
همچنین امسال ۵۰۷ تن کلزا و حدود ۶هزارتن جو در این شهرستان تولید شده است.
میامی با ۲ بخش مرکزی و کالپوش و ۴۰ روستا بیش از ۴۰ هزار تن جمعیت دارد که ۸۸ درصد آن ها در روستاها به کشاورزی ، باغداری و دامداری اشتغال دارند.

رضا مهديان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

اردوی جهادی دامپزشکان استان سمنان در میامی برگزار شد

د مرداد ۲۲ , ۱۳۹۷
به گزارش میامی نیوز، مجتبی گلی در نشستی با اصحاب رسانه و خبرنگاران هم‌زمان با ظهر دوشنبه، ضمن اشاره به برگزاری اردوی جهادی دامپزشکان استان سمنان در بخش فرومد میامی، تأکید کرد: این اردو به مدت دو روز با حضور دانشجویان بسیجی سال آخر رشته دامپزشکی برگزار شد. وی افزود: […]
هرگونه کپی برداری از سایت،با ذکر منبع میامی نیوز)بلا مانع است. Theme: Default Mag by ThemeInWP