۴۰۰۰نفر در بیمارستان میامی بستری شدند/ ارائه خدمات به۴۲هزار نفر

چاپ

 به گزارش خبرنگار میامی نیوز،علی محمد حسنی ، ضمن اشاره به عملکرد تنها بیمارستان میامی در سال گذشته و بابیان اینکه چهار هزار و ۸۸ نفر در مرکز درمانی مذکور بستری شدند، تأکید کرد: در سال ۹۶ مجموعاً ۴۲ هزار و ۴۷۴نفر به بخش اورژانس این بیمارستان مراجعه و خدمات درمانی و بهداشتی را دریافت کردند که از این تعداد ۳۸ هزار و ۲۱۱ نفر به‌صورت سرپایی درمان و چهار هزار و ۸۸ نفر نیز بستری شدند.

وی افزود: در سال ۹۶ برای حدود ۲۶ هزار نفر از مراجعان به بیمارستان میامی خدمات درمانی صورت گرفته است که ازاین‌بین ۲۱ هزار و ۷۴۱ مورد تزریقات و مابقی به مقوله سرم تراپی اختصاص دارد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان میامی گفت: در سال ۹۶، مرکز درمانی میامی شاهد ۳۴۷ روز حضور متخصص داخلی بوده است به بیانی دیگر به‌جز روزهای تعطیل در همه مقاطع سال، به‌طور متوسط دو پزشک متخصص افزون بر پزشکان عمومی در این بیمارستان فعال بوده‌اند که ۱۲ هزار و ۱۳۸ نفر توسط متخصصان داخلی و سه هزار و ۷۳۱ نفر توسط متخصصان سایر رشته‌ها شامل متخصصان زنان، اطفال وجراحی مورد ویزیت قرار گرفتند.

محمدحسنی بیان کرد: درمجموع سال۹۶ حدود ۱۶ هزار نفر از مردم میامی بدون خروج از شهرستان و تحمل رنج سفر وصرفاً با مراجعه به بیمارستان امام رضا (ع) از خدمات تخصصی  بهره‌مند شدند و همچنین آزمایشگاه این مرکز در سال گذشته به هشت هزار نفر خدمات ارائه کرده است.

وی بابیان اینکه ۹۹۹ نفر طی سال گذشته در این شهرستان خدمات دیالیز دریافت کردند، گفت: یکی از اقدامات مثبت صورت گرفته در حوزه سلامت میامی، افزایش یک دستگاه دیالیز در روزهای پایانی سال گذشته بود که توانست در راستای خدمات دیالیز به مسافران نوروزی نیز مؤثر باشد همچنین تغییر مکان بخش دیالیز به ما این امکان را داد تا خدمات این حوزه را ارتقا بخشیم.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان میامی گفت: اقدام برای اخذ پروانه فعالیت و پروانه مسئول فنی مرکز، تجهیز و تکمیل امکانات رفاهی پانسیون پزشکان عمومی، برگزاری کلاس‌های ترویج زایمان طبیعی برای آموزش مادران باردار، عقد قرارداد برای استقرار پرستار اعزام، افزودن یک دستگاه به بخش دیالیز و رساندن تعداد دستگاه‌ها به عدد پنج، استقرار واحد دندانپزشکی در بیمارستان و عقد قرارداد همکاری با بیمه تأمین اجتماعی و ارسال مستقل نسخ مرکز در زمره مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته در سال ۹۶ در بیمارستان امام رضا(ع) میامی بوده است.

محمدحسنی بیان کرد: در سال گذشته همچنین به‌کارگیری چهار نیروی پزشک عمومی در قالب طرح نیروی انسانی و انتقال و جابجایی بخش دیالیز در راستای استانداردسازی فضای فیزیکی با توجه به مشکلات محل قبلی نیز در بیمارستان امام رضا(ع) میامی صورت گرفت.