۴۴ پایگاه جمع‌آوری فطریه در میامی مستقر می‌شود

چاپ

میامی نیوز- رئیس کمیته امداد میامی با بیان اینکه ۴۴ پایگاه جمع‌آوری فطریه در این شهرستان مستقر می‌شود، گفت: بعد از اتمام عید فطر مبالغ جمع‌آوری‌شده بین نیازمندان و فقرا توزیع خواهد شد.

محمد مهدی اصغری در گفتگو با خبرنگار میامی نیوز، ضمن بیان اینکه با همکاری شورای زکات میامی و ستاد برگزاری نماز عید فطر ۴۴ پایگاه برای جمع‌آوری فطریه در شهرستان مستقر خواهد شد، ابراز داشت: شهروندان می‌توانند با حضور در مصلاها و یا مساجد نسبت به پرداخت فطریه و کفاره اقدام کنند.

وی بابیان اینکه بعد از اتمام عید فطر مبالغ جمع‌آوری‌شده بین نیازمندان و فقرا توزیع خواهد شد، افزود: اجرای درست دستورات دین اسلام منجر به ایجاد عدالت اجتماعی و تحقق اقتصاد مقاومتی می‌شود بنابراین انتظار می‌رود همه مردم در این امر خیر و پسندیده مشارکت حداکثری داشته باشند.

رئیس کمیته امداد میامی بابیان اینکه در سال گذشته مبلغ ۴۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان زکات فطریه در این شهرستان جمع‌آوری شد، ابراز داشت: این رقم به نسبت سال ۹۵ با رشد ۶۶ درصدی مواجه بود که پیش‌بینی می‌شود مردم نوع‌دوست میامی امسال نیز همانند سنوات گذشته با مشارکت خود این رقم را افزایش دهند.

اصغری در ادامه تصریح کرد: در هر پایگاه سه صندوق برای دریافت زکات فطره، کفاره و سهم سادات قرار خواهد گرفت که مردم می توانند با توجه به نام هر صندوق وجوه تعیین‌شده را در داخل آن ریخته و همچنین در مصلاها و پایگاه‌ها امکان پرداخت وجه به صورت الکترونیکی و کارت‌خوان نیز فراهم‌شده است.

وی افزود: زکات فطره برای خانواده‌های بیمار، بی‌سرپرست، مشکلات معیشتی و سایر موارد ضروری خانواده‌ها هزینه می‌شود که امیدواریم با حمایت‌های خوب مردمی بتوانیم این نیازمندان را یاری کنیم.