۹۳ درصد تسهیلات اشتغال میامی محقق شد

میامی نیوز-رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی میامی گفت: تعهد اشتغال شهرستان میامی پارسال ۲۹۶ میلیارد و ۷۲۲ میلیون ریال بود که معادل ۹۳ درصد تحقق یافت.

ابراهیم غربا در گفت وگو با خبرنگار میامی نیوز افزود: تاکنون ۳۸۵ طرح با اعتبار ۳۹۸ میلیارد و ۷۶۷ میلیون ریال به بانک ها ارسال شده، و با پرداخت ۲۲۸ طرح ۳۶۸ فرصت شغلی ایجاد شد.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی میامی با اشاره به مرحله چهارم ارایه تسهیلات اشتغال ،گفت: اعتبارات ابلاغی اشتغال پایدار روستایی و عشایری این شهرستان در سال گذشته ۲۳۶میلیارد و۷۶۷میلیون ریال بود، که افزون بر ۲۹۶ میلیارد و ۷۲۲ میلیون ریال پرداخت شده‌است.

وی گفت : در ۲ بخش مشاغل خانگی و اشتغال روستایی و عشایری پارسال تسهیلات اشتغال پرداخت شد.

غربا با بیان اینکه ۹۷ طرح با اعتبار ۱۵ میلیارد و ۷۹۹ میلیون ریال به بانک های توسعه تعاون و رفاه کارگران ارسال شده، تصریح کرد: ۱۹ طرح با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۴۳۹ میلیون ریال پرداخت و برای ۱۹ تن فرصت شغلی ایجاد شد.

رییس اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به شیوع کووید ۱۹ در کشور اظهار داشت : ۲ ماه اسفند۹۸ و فروردین ۹۹ پرداخت تسهیلات از سوی بانک ها متوقف شد، که در ماه جاری پرداخت می شود.

وی افزود : با ۳۹ طرح در بخش اشتغال روستایی ۱۷۹ فرصت شغلی ایجاد و ۲۲۱میلیارد و ۲۳۷ میلیون ریال پرداخت شد.

غربا گفت : ۱۸۹ طرح حمایتی با اعتباری بالغ بر ۷۵ میلیارد و ۴۸۵میلیون ریال پرداخت،و برای ۱۸۹ تن فرصت شغلی ایجاد شد.

وی گفت : با توجه به شعار سال و در راستای تولید ،نقش تسهیل‌گری، هماهنگی و برنامه‌ریزی برای ایجاد فرصت‌های شغلی سطح شهرستان ضرورت دارد.

حدود ۸۸ درصد از مردم میامی در روستاها زندگی می کنند و اغلب به شغل دامپروری و کشاورزی مشغول هستند.

محمد آقایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

۱۳ بند خاکی در میامی آبگیری شد

د اردیبهشت ۸ , ۱۳۹۹
میامی نیوز-رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میامی گفت : ۱۳ بند خاکی این شهرستان در جریان بارش های بهاری امسال آبگیری شد. محمدعلی رضایی در گفت وگو با خبرنگار میامی نیوز، افزود : با بارندگی های انجام شده در روزهای گذشته حدود هفت میلیون و ۲۰۰ هزار متر مکعب […]
هرگونه کپی برداری از سایت،با ذکر منبع میامی نیوز)بلا مانع است. Theme: Default Mag by ThemeInWP