شنبه, ۰۲ تیر ۱۳۹۷
»   اجتماعی, اخبار, علمی وپزشکی, گفتگو  »   41هزار نفر به بیمارستان میامی مراجعه کردند/ مرکز ترویج زایمان سالم در میامی افتتاح خواهد شد
215 بازدید
۱۷ اسفند ۱۳۹۵ , ساعت ۲۲:۰۹

محمد حسنی:

۴۱هزار نفر به بیمارستان میامی مراجعه کردند/ مرکز ترویج زایمان سالم در میامی افتتاح خواهد شد

میامی نیوز-رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان میامی گفت: طی 10 ماه اخیر 41هزار نفر جهت مداوا و پیگیری مشکلات درمانی به مرکز درمانی میامی مراجعه کردند.

علی محمد حسنی در گفتگو با خبرنگار میامی نیوز ابراز داشت: بیمارستان میامی توانسته است تا حدودی نیازهای پزشکی و بهداشتی مردم را برطرف نماید و در ۱۰ ماه اخیر تعداد ۴۱هزار نفر به این مرکز درمانی مراجعه نمودند.
وی افزود:از این تعداد ۴۵درصد از شهر میامی، ۱۷درصد از روستای ابراهیم آباد، ۲۳درصد از روستای محمدآباد، ۱۲درصد از روستای بکران و ۳درصد دیگر مراجعین بودند.


وی تعداد مراجعین به مرکز درمانی میامی را اینگونه برشمرد:حدود ۲۵۷نفر در ۱۰ ماه گذشته توسط اورژانس جاده ای به مرکز منتقل، حدود ۳۶هزار نفر بیماران سرپایی به مرکز مراجعه و تعداد ۴ هزار نفر در بیمارستان بستری که ۱۷۷ نفر به بیمارستان شاهرود اعزام و ۱۱ نفر با اورژانس جاده ای منتقل شدند و در این مدت بیمارستان میامی فوتی نداشته است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان میامی گفت:در بازه زمانی ۱۰ ماه اخیر ۳هزار و ۵۰۰ بیمار به پزشک عمومی، ۱۱هزار بیمار به متخصص داخلی هزار و ۹۳۷ نفر به متخصص زنان و هزار و۲۰۰ نفر به متخصص اطفال مراجعه کننده داشته ایم.
محمدحسنی افزود:در همین راستا ۳۵۰مراجعه کننده به جراح، ۴ هزار و۶۰۰ نفر به رادیولوژی و ۶ هزار و ۵۰۰ نفر به آزمایشگاه مراجع کرده که شایان ذکر است آزمایشگاه از ساعت ۸الی ۱۰ صبح آماده پذیرش متقاضیان می باشد.
رئیس بیمارستان میامی با اشاره به اهمیت آموزش به مادران باردار در راستای زادآوری فرزندان سالم، بیان کرد:به زودی در بیمارستان میامی مرکز ترویج زایمان سالم افتتاح خواهد شد که این مرکز آموزش به مادران باردار را از هفته بیستم به بعد به صورت رایگان عهده دار خواهد بود.
وی افزود:این موارد آموزشی که به مادران باردار ارائه خواهد شد بسیار لازم و ضروری است که در این کلاسها سطح آگاهی مادران افزایش و از مزایای زایمان طبیعی و زادآوری فرزندان سالم آگاهی کسب می کنند.
رئیس شبکه بهداشت میامی در ادامه با مخاطب قرار دادن خیرین ،گفت:یکی دیگر از نیازهای مورد نیاز در حوزه بهداشت و درمان تشکیل انجمن خیرین سلامت است که تشکیل این سازمان مردم نهاد در حوزه درمان می تواند کمک شایانی به حوزه درمان و سلامت میامی خواهد کرد و شبکه بهداشت در تسریع تشکیل این سازمان آمادگی همکاری لازم را دارد.

خبربعدی میامی نیوز اجتماعی  , اخبار  , علمی وپزشکی  , گفتگو

میامی نیوز- سرپرست آب و فاضلاب روستایی شهرستان میامی در حین بازدید از پروژه خط انتقال آب محمد آباد، گزارشی از مراحل اجرای این پروژه و سایر پروژه های آب شرب روستاهای شهرستان ارائه کرد. مسلم فدائی با بیان اینکه پروژه...

مطالب مرتبط