جمعه, ۰۴ اسفند ۱۳۹۶
»   اخبار, اقتصاد, طبیعت, گفتگو  »   510 هکتار اراضی کشاورزی میامی به سامانه آبیاری نوین مجهز شد
112 بازدید
۲۷ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۱۷

کریمی:

۵۱۰ هکتار اراضی کشاورزی میامی به سامانه آبیاری نوین مجهز شد

میامی نیوز-فرماندار میامی گفت: 510 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان در سال جاری به منظور افزایش بهره وری و تولید محصولات به سامانه آبیاری نوین تجهیز شدند.

به گزارش میامی نیوز،محمدمهدی کریمی  گفت: در سال ۹۵ اجرای سامانه تحت فشار برای یک هزار و ۱۵۵ هکتار از اراضی کشاورزی میامی مصوب شد که در ۶۴۵ هکتار از این مقدار اجرا شد.
وی با اشاره به اهمیت سامانه آبیاری تحت فشار و صرفه جوئی درمصرف آب ، اظهارداشت : تاکنون بیش از یکهزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به سامانه آبیاری تحت فشار مجهز شده است.
فرماندار میامی با بیان این که این شهرستان قطب کشاورزی استان سمنان است اما صنعت این منطقه تاکنون به دلیل دوری از پایتخت، رونقی ندارد ،گفت : کشاورزی و تولید پوشاک از مهم ترین قابلیت های شهرستان است که با مدیریت صحیح می توانیم آن را در روستاها رونق بیشتری دهیم.
فرماندار میامی با بیان این که ۸۸ درصد جمعیت این شهرستان روستانشین هستند ، افزود : باید با اصلاح الگوی کشت و راه اندازی سامانه های نوین آبیاری برای رونق کسب و کار در این منطقه قدم های جدی برداشته شود.
کریمی اضافه کرد : میامی در بخش های پرورش انواع پرندگان، گیاهان دارویی، پرورش شتر مرغ، پرورش مرغ بومی، بسته بندی محصولات کشاورزی از ظرفیت های قابل توجهی برخوردار است و بخش خصوصی می تواند در این بخشها سرمایه گذاری کند.
شهرستان میامی بابرخورداری از آب و هوای مساعد و منابع آبی فراوان و خاک حاصلخیز یکی از قطب های تولید محصولات راهبردی مانند گندم، جو، چغندرقند و دیگر محصولات در استان سمنان است.
سه هزار هکتار باغات شهرستان میامی بیشتر به کشت انواع میو ه های سردسیری مانند زردآلو اختصاص دارد و سالانه نزدیک به ۲هزار تن زردآلو از این باغ ها برداشت می شود.
۸۰ درصد جمعیت شهرستان بیش از ۴۰ هزار نفری میامی واقع در شرق استان سمنان، در ۳۰ روستای بخش های مرکزی و کالپوش ساکن هستند و به کارهای دامداری و کشاورزی مشغولند.

ایرنا

خبربعدی میامی نیوز اخبار  , اقتصاد  , طبیعت  , گفتگو

میامی نیوز-مدیرکل امور عشایری استان سمنان بابیان اینکه عشایر میامی ۳۴۰ تن فرآورده لبنی در سال تولید می‌کنند، گفت: این میزان هشت درصد لبنیات تولیدی عشایر استان است. به گزارش خبرنگار میامی نیوز، حمید رضا حسینی در نشست هماهنگی امور عشایر...

مطالب مرتبط

به گزارش میامی نیوز،سید شهاب‌الدین حسینی شامگاه سه‌شنبه در جمع عزاداران فاطمی میامی به میزبانی مسجد جامع این شهر، با اشاره به آگاهی بسیاری اقشار جامعه درباره مسائل روز و همچنین با تأکید بر اینکه روزگار کنونی بهترین دوره پیشرفت، اقتدار...
میامی نیوز - امام جمعه موقت میامی ضمن اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، گفت: این حضور به پاسداری از آرمان‌های انقلاب و تداوم راه شهدا منجر می‌شود. به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، حجت‌الاسلام مجید بخشی در خطبه‌های...
به گزارش خبرنگار میامی نیوز،علی‌اصغر محمدی،ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران بابیان اینکه شش هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی میامی  به کشت جو اختصاص دارد، ابراز داشت: سطح زیر کشت جو آبی در این شهرستان دو هزار و ۲۵۰ هکتار است. وی...
میامی نیوز- در ۲۲ بهمن ماه امسال مردم غیور میامی با در دست داشتن پرچم مقدس کشورمان و پلاکاردهایی حاوی شعارهای انقلابی به حمایت از نظام و ولایت در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور پیدا کردند. به گزارش میامی نیوز،همزمان با ملت...