سه شنبه, ۲۶ تیر ۱۳۹۷
»   اخبار, اقتصاد, طبیعت, گفتگو  »   510 هکتار اراضی کشاورزی میامی به سامانه آبیاری نوین مجهز شد
215 بازدید
۲۷ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۱۷

کریمی:

۵۱۰ هکتار اراضی کشاورزی میامی به سامانه آبیاری نوین مجهز شد

میامی نیوز-فرماندار میامی گفت: 510 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان در سال جاری به منظور افزایش بهره وری و تولید محصولات به سامانه آبیاری نوین تجهیز شدند.

به گزارش میامی نیوز،محمدمهدی کریمی  گفت: در سال ۹۵ اجرای سامانه تحت فشار برای یک هزار و ۱۵۵ هکتار از اراضی کشاورزی میامی مصوب شد که در ۶۴۵ هکتار از این مقدار اجرا شد.
وی با اشاره به اهمیت سامانه آبیاری تحت فشار و صرفه جوئی درمصرف آب ، اظهارداشت : تاکنون بیش از یکهزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به سامانه آبیاری تحت فشار مجهز شده است.
فرماندار میامی با بیان این که این شهرستان قطب کشاورزی استان سمنان است اما صنعت این منطقه تاکنون به دلیل دوری از پایتخت، رونقی ندارد ،گفت : کشاورزی و تولید پوشاک از مهم ترین قابلیت های شهرستان است که با مدیریت صحیح می توانیم آن را در روستاها رونق بیشتری دهیم.
فرماندار میامی با بیان این که ۸۸ درصد جمعیت این شهرستان روستانشین هستند ، افزود : باید با اصلاح الگوی کشت و راه اندازی سامانه های نوین آبیاری برای رونق کسب و کار در این منطقه قدم های جدی برداشته شود.
کریمی اضافه کرد : میامی در بخش های پرورش انواع پرندگان، گیاهان دارویی، پرورش شتر مرغ، پرورش مرغ بومی، بسته بندی محصولات کشاورزی از ظرفیت های قابل توجهی برخوردار است و بخش خصوصی می تواند در این بخشها سرمایه گذاری کند.
شهرستان میامی بابرخورداری از آب و هوای مساعد و منابع آبی فراوان و خاک حاصلخیز یکی از قطب های تولید محصولات راهبردی مانند گندم، جو، چغندرقند و دیگر محصولات در استان سمنان است.
سه هزار هکتار باغات شهرستان میامی بیشتر به کشت انواع میو ه های سردسیری مانند زردآلو اختصاص دارد و سالانه نزدیک به ۲هزار تن زردآلو از این باغ ها برداشت می شود.
۸۰ درصد جمعیت شهرستان بیش از ۴۰ هزار نفری میامی واقع در شرق استان سمنان، در ۳۰ روستای بخش های مرکزی و کالپوش ساکن هستند و به کارهای دامداری و کشاورزی مشغولند.

ایرنا

خبربعدی میامی نیوز اخبار  , اقتصاد  , طبیعت  , گفتگو

میامی نیوز  - رئیس حفاظت محیط‌زیست میامی از کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی پاسگاه محیط‌بانی بخش کالپوش خبر داد و گفت: برای ساخت این پاسگاه ۲۰۰میلیون تومان اعتبار نیاز است. علی رسول آبادی در گفتگو با خبرنگار میامی نیوز ، ضمن...

مطالب مرتبط

میامی نیوز - مدیرکل کمیته امداد استان سمنان از ایجاد ۲۱۰ فرصت شغلی برای مددجویان این نهاد در میامی خبر داد و گفت: برای این امر چهار میلیارد و ۷۸۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته‌شد. به گزارش خبرنگار میامی نیوز ،...
میامی نیوز-شهردار میامی طی پیامی با تبریک ۱۴ تیرماه عنوان کرد: شهرداری و دهیاری نهاد هایی خدماتی هستند که از دل مردم برخواسته تا برایشان رفاه اجتماعی، زیبایی مکان زندگی، طراوت و شادابی زندگی شهری و روستایی، خدمات شهری، آسایش...
میامی نیوز-برداشت سیب درون سرخ ومنحصر بفرد بکران این روزها آغاز شده وباغ داران در حال جمع آوری این محصول هستند. به گزارش میامی نیوز،شاید تا به حال خیلی از ما سیبی که علاوه‌بر پوست، گوشت آن هم سرخ باشد را...
میامی نیوز  - مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری میامی گفت: مرمت و ساماندهی کاروانسرای تاریخی صدرآباد میامی به اتمام رسید. به گزارش میامی نیوز  به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، سیدمحمدصادق رضویان با...