چهارشنبه, ۰۲ خرداد ۱۳۹۷
»   اخبار, اقتصاد, طبیعت, گفتگو  »   510 هکتار اراضی کشاورزی میامی به سامانه آبیاری نوین مجهز شد
185 بازدید
۲۷ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۱۷

کریمی:

۵۱۰ هکتار اراضی کشاورزی میامی به سامانه آبیاری نوین مجهز شد

میامی نیوز-فرماندار میامی گفت: 510 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان در سال جاری به منظور افزایش بهره وری و تولید محصولات به سامانه آبیاری نوین تجهیز شدند.

به گزارش میامی نیوز،محمدمهدی کریمی  گفت: در سال ۹۵ اجرای سامانه تحت فشار برای یک هزار و ۱۵۵ هکتار از اراضی کشاورزی میامی مصوب شد که در ۶۴۵ هکتار از این مقدار اجرا شد.
وی با اشاره به اهمیت سامانه آبیاری تحت فشار و صرفه جوئی درمصرف آب ، اظهارداشت : تاکنون بیش از یکهزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به سامانه آبیاری تحت فشار مجهز شده است.
فرماندار میامی با بیان این که این شهرستان قطب کشاورزی استان سمنان است اما صنعت این منطقه تاکنون به دلیل دوری از پایتخت، رونقی ندارد ،گفت : کشاورزی و تولید پوشاک از مهم ترین قابلیت های شهرستان است که با مدیریت صحیح می توانیم آن را در روستاها رونق بیشتری دهیم.
فرماندار میامی با بیان این که ۸۸ درصد جمعیت این شهرستان روستانشین هستند ، افزود : باید با اصلاح الگوی کشت و راه اندازی سامانه های نوین آبیاری برای رونق کسب و کار در این منطقه قدم های جدی برداشته شود.
کریمی اضافه کرد : میامی در بخش های پرورش انواع پرندگان، گیاهان دارویی، پرورش شتر مرغ، پرورش مرغ بومی، بسته بندی محصولات کشاورزی از ظرفیت های قابل توجهی برخوردار است و بخش خصوصی می تواند در این بخشها سرمایه گذاری کند.
شهرستان میامی بابرخورداری از آب و هوای مساعد و منابع آبی فراوان و خاک حاصلخیز یکی از قطب های تولید محصولات راهبردی مانند گندم، جو، چغندرقند و دیگر محصولات در استان سمنان است.
سه هزار هکتار باغات شهرستان میامی بیشتر به کشت انواع میو ه های سردسیری مانند زردآلو اختصاص دارد و سالانه نزدیک به ۲هزار تن زردآلو از این باغ ها برداشت می شود.
۸۰ درصد جمعیت شهرستان بیش از ۴۰ هزار نفری میامی واقع در شرق استان سمنان، در ۳۰ روستای بخش های مرکزی و کالپوش ساکن هستند و به کارهای دامداری و کشاورزی مشغولند.

ایرنا

خبربعدی میامی نیوز اخبار  , اقتصاد  , طبیعت  , گفتگو

میامی نیوز، همزمان با سالروز فتح خرمشهر نمایشگاه عکس با عنوان شهری که خدا آزاد کرد در نگارخانه نگاه شهرستان میامی افتتاح می شود. سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی گفت: با توجه به اهمیت زنده نگاه داشتن روحیه...

مطالب مرتبط

میامی نیوز-شهردار میامی طی پیامی ضمن گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر قهرمان،سوم خرداد را سالروز حماسه سازی ملت ایران دانست. به گزارش میامی نیوز، محمد صادقی در آستانه سوم خرداد ماه سالروز فتح خرمشهر قهرمان توسط رزمندگان اسلام و هفته ایثار و...
به گزارش میامی نیوز،به مناسبت 28اردیبهشت ماه،روز روابط عمومی ها،با یکی از کارشناسان روابط عمومی شهرستان میامی مصاحبه ای داشتیم که به شرح ذیل میباشد. علی آقایی،از کارشناسان این رشته معتقد است:روابط عمومی یکی از ارکان بسیار مهم یک سازمان امروزی...
به گزارش میامی نیوز به نقل ازخبرگزاری خانه ملت، سید حسین نقوی‌ حسینی با حضور در همایش عقیدتی سیاسی سپاه شهرستان قرچک که در کانون ملائک برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: استان ۱۵ خرداد تنها استانی است که در...
میامی نیوز -بارش باران شدید طی ۲۴ ساعت گذشته باعث بروز سیل و آب‌گرفتگی در برخی نقاط میامی مانند زیدر، ابراهیم‌آباد و معابر سطح شهر شد. به گزارش میامی نیوز ، بارش شدید و کم‌سابقه باران در میامی و به‌خصوص در منطقه...