تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : رضا مهدیان
حوزه : اخبار
شماره : 2571
تاریخ : ۲۵ شهریور, ۱۳۹۹ :: ۱۶:۰۲
فرماندار میامی : خیران سلامت برای مقابله با اعتیاد ورود کنند/ ایجاد کمپ در میامی میامی نیوز - فرماندار میامی با بیان اینکه یک کمپ ترک اعتیاد در شهرستان افتتاح می‌شود، گفت: خیران سلامت برای مقابله با پدیده اعتیاد و ساخت این کمپ کمک حال مسئولان باشند.

به گزارش میامی نیوز ، احمد ملایری در نشست ظهر سه شنبه کارگروه مقابله با اعتیاد میامی به میزبانی فرمانداری شهرستان ضمن بیان اینکه اعتیاد پدیده‌ای خانمان سوز است که هر میزان مسئولان درباره مهار آن تلاش می‌کنند کافی نیست و همیشه اشاعه آن یک قدم جلوتر از مسئولان قرار دارد اما این موضوع نباید دلسردی مسئولان را به دنبال داشته باشد، بیان کرد: مقابله با اعتیاد نیازمند کار و اقدام عمیق فرهنگی است.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها، شبکه بهداشت و درمان و فضای مجازی در بُعد اطلاع رسانی، آموزش و پرورش، مساجد و … در بُعد فرهنگ‌سازی و همچنین خیران سلامت در زمینه درمان می‌توانند کمک حال خوبی برای دوری جامعه از اعتیاد باشند، افزود: باید از ظرفیت خیران سلامت در این حوزه کمک گرفت.

فرماندار میامی خواستار همراهی ان جی اوها و تشکل‌های مردمی در حوزه مبارزه با اعتیاد شد و گفت: آموزش و پرورش نقش بسزایی در اشاعه فرهنگ خود مراقبتی در بین نوجوانان و جوانان دارد اما باید تشکل‌های مردمی و دولتی و خدماتی و … نیز به کمک این نهاد بیایند.

ملایری با بیان اینکه می‌بایست از افراد بهبود یافته از اعتیاد برای ایجاد انگیزه و ترویج مضرات مواد مخدر استفاده کرد، گفت: این قشر به دلیل تجربیات خود، احساس نزدیکی بهتری به افراد گرفتار دارند و با ادبیات خاص خود می‌توانند به افراد گرفتار کمک کنند اما باید کار کارشناسی در حوزه مسائل روحی روانی در این حوزه انجام شود.

وی با اشاره به ضرورت همراهی مسئولان میامی در موضوع ایجاد کمپ اعتیاد در این شهرستان، گفت: خوشبختانه در این شهرستان معتاد متجاهر وجود ندارد اما ایجاد کمپ اعتیاد در آن با همراهی مسئولان، خانواده‌ها و افراد ذی‌ربط و تأثیرگذار می‌تواند در زمینه پاک کردن افرادی که دچار بیماری اعتیاد هستند، کمک کند.

به گزارش میامی نیوز ، در این نشست درباره به‌کارگیری افراد رهایی یافته از اعتیاد در موضوع مقابله با این پدیده شوم و انگیزه بخشی به افراد معتاد در میامی بحث و تبادل نظر شد.

© 2020 تمام حقوق این سایت برای میامی نیوز محفوظ می باشد.