محمد اصغری در گفت‌وگو باخبرنگار میامی نیوز، ضمن بیان اینکه طی هفت ماهه نخست سال جاری ۲۸ میلیارد ریال زکات در میامی جمع آوری شده است، ابراز داشت: طی مدت مذکور برای سال قبل مبلغ ۱۳ میلیارد ریال جمع‌آوری شد که رشد ۱۰۴ درصد را نشان می‌دهد.

وی بابیان اینکه پیش‌بینی جمع‌آوری زکات میامی برای سال جاری مطابق برنامه ۲۸ میلیارد ریال بوده است، افزود: با توجه به آمار مذکور تاکنون ۱۰۰ درصد این مبلغ محقق شده است.

رئیس کمیته امداد میامی بابیان اینکه زکات واجب، مستحب و نقدی شش میلیارد ریال را شامل می‌شود، ابراز داشت: کمک‌های مستقیم خیران به نیازمندان نیز ۱۰ میلیارد ریال برآورد شده که این میزان زکات جمع آوری شده در سرفصل‌های مختلف از جمله درمان، جهیزیه، معیشت، مسکن، تحصیل و غیره هزینه می‌شود.

اصغری در ادامه تصریح کرد: از این مبلغ زکات جمع‌آوری‌شده ۴۳ درصد به مبلغ ۱۲ میلیارد ریال مربوط به پروژه‌های عمرانی و عام‌المنفعه شامل ساخت و تعمیرات مسجد، حسینیه، خانه عالم، هزینه لوازم پزشکی درمانگاه و غیره و ۵۷ درصد به مبلغ ۱۶ میلیارد ریال سهم فقرا است.

وی بابیان اینکه در بخش زکات فطریه به نسبت سال ۹۸ به میزان ۴۵ درصد رشد وجود دارد، افزود: زکات فطریه سال گذشته به مبلغ ۹۸۰ میلیارد ریال و زکات فطریه سال جاری یک میلیارد و ۷۹۰ میلیون ریال و کفارات عمد و غیر عمد سال قبل ۵۹ میلیون ریال و کفارات عمد و غیر عمد سال جاری ۱۴۵ میلیون ریال برآورد شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *