به گزارش میامی نیوز ، علی اصغر خانی صبح سه شنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی شاهرود با موضوع روز بصیرت، سالگرد شهید سلیمانی و اربعین شهید فخری زاده به میزبانی سپاه ناحیه شاهرود، با بیان اینکه جوانان باید با خدمات شهید سلیمانی آشنا شوند، بیان کرد: مردم نه تنها در ایران بلکه در کشورهای تحت سلطه و کشورهای منطقه همگی شهید سلیمانی را شناخته و با خدمات او آشنا هستند چرا که او از پیش از انقلاب تا زمان شهادت برای سربلندی اسلام و قرآن تلاش کرد.

و با بیان اینکه خلأ شهید سلیمانی و امثال شهید فخری زاده‌ها امروز بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود، افزود: این خلأ هم در درون کشور و هم در منطقه به شدت نمایان است که یکی از نمودهای بارز آن تصمیم خروج آمریکایی‌ها و سپردن امورات به کشورهای منطقه و امورات داخلی عراق به مردم این کشور است.

عضو خانه ملت با بیان اینکه متأسفانه با دیپلماسی ضعیف کشور، اسرائیل تا مرزهای ما جولان می‌دهد و کشورهای همسایه را مانند امارات و کشورهای عربی با خود همراه کرده است، بیان کرد: این امکان سابقاً برای اسرائیل در کشورهای منطقه وجود نداشت.

خانی در دومین بخش از سخنان خود با بیان اینکه ضربه سنگین نفوذ همیشه بزرگان ایران اسلامی را از ما گرفته است، گفت: بسیاری از شهدای ما از جمله شهیدان ترور، بهشتی و باهنر تا شهید فخری زاده و دیگر شهیدان هسته‌ای ایران اسلامی قربانی نفوذی شدند که رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها در جلسات خصوصی و مهم به سران کشور این امر را تذکر می‌دهند.

وی با بیان اینکه نفوذی‌ها با دست پلیدشان ضربات زیادی را به ایران اسلامی وارد کردند که نمونه آن خروج برخی اسناد سری و شهادت دانشمندانی مانند فخری زاده است، گفت: در موضوع شهادت فخری زاده و نقش عاملان ترور نشان می‌دهد که نفوذی‌هایی در ماجرا دخیل هستند.

نماینده شاهرود و میامی در مجلس با بیان اینکه علی رغم اثرگذاری والای خون شهیدان به خصوص شهدای شاخصی چون شهید سلیمانی باید اذعان کرد که جایگزینی برای این بزرگواران یافت نمی‌شود، گفت: بسیار دشوار است که بتوانیم جای خالی کسانی مانند شهید فخری زاده و سلیمانی را پر کنیم کسانی که خون خودشان را در راه انقلاب و اسلام فدا کرده‌اند لذا باید در حد وسع و توان در مناسبت‌های مرتبط با این شهدا، مقام شامخ آنها را گرامی بداریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *