به گزارش میامی نیوز، علیرضا شریفی نژاد ظهر چهارشنبه در نشست توسعه میامی به میزبانی سالن یادگار امام خمینی (ره) استانداری سمنان با بیان اینکه یکی از اقدامات مرتبط با توسعه میامی، احصای حوزه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی و … است که در آن شاخص‌های خاصی مشخص شوند، تاکید کرد: به استناد سند توسعه و شاخص‌های مربوطه می‌بایست اقدامات تسهیل‌گر توسعه این شهرستان رقم بخورد.

وی با اشاره به ضرورت ارائه گزارش‌های ماهانه از عملکرد دستگاه‌های اجرایی در خصوص میامی که یکی از ۳۱ شهرستان محروم سطح کشور نیز محسوب می‌شود، افزود: ارائه گزارش‌ها ماهانه برای وزارت کشور با یک شاخصه معین می‌تواند به خصوص در حوزه‌های اقتصادی نتایج خوبی را برای شهرستان میامی در پی داشته باشد.

برخی مدیران در نشست‌ها حضور ندارند

معاون اقتصادی استاندار سمنان در ادامه با اشاره به اینکه برخی دستگاه‌های اجرایی در نشست توسعه میامی حضور نداشته و حتی معاونان خود را نیز به این جلسات نمی‌فرستند، بیان کرد: این امر قابل پیگیری است زیرا نشست‌هایی از این دست می‌بایست به نتیجه برسد از سوی دیگر نباید فرصت تعیین میامی به عنوان یکی از ۳۱ شهرستان محروم کشور با اعتبارات مختص به خود را از دست داد و می‌بایست پیگیر مطالبات بود.

شریفی نژاد در ادامه با بیان اینکه در حوزه اقتصادی میامی دارای ظرفیت‌های خوبی است و باید با همدلی در راستای احصای این ظرفیت‌ها کوشید، بیان کرد: میامی دارای حالت خاصی است که می‌بایست ابتدا پیگیری امور مرتبط با توسعه این شهرستان از درون فرمانداری و درون شهرستان باشد و سپس از سوی مسئولان استانی؛ لذا باید تلاش را مضاعف کرد.

وی افزود: در صورتی که از میامی نکته‌ای به استانداری ارجاع داده شود در فرصت کوتاه و معیّن موظف به پاسخگویی به آن هستیم اما باید مسائل از مرکز استان خواسته شود چرا که فاصله این شهرستان تا مرکز استان بسیار زیاد است و مسائل باید به صورت مرتب به مدیران استانی اطلاع داده شود.

رفع موانع سرمایه گذاری در میامی

شهردار میامی نیز در این نشست با بیان اینکه یکی از اقداماتی که در گذشته برای توسعه میامی به خصوص در بخش گردشگری از آن استفاده شده مدل قلعه گنج کرمان و اجرای مشابه آن در این شهرستان است، گفت: یکی از درخواست‌های ما از مسئولان استانی این است که موانع ورود سرمایه گذاران به میامی را در راستای اجرای هر چه بهتر مدل پیشنهاد توسعه گردشگری از سر راه بردارند.

علی اکبر محمدی با بیان اینکه امروز یک سرمایه گذار برای معاینه فنی در میامی جذب شده که متأسفانه اعلام شد، مجوز معاینه فنی فقط برای شهرستان شاهرود صادر شده است در حالی که رفع این مشکلات می‌تواند به ارتقای خدمت رسانی در شهرستان میامی منجر شود.

وی افزود: یکی دیگر از اقداماتی که در میامی صورت گرفته این است که یک سرمایه گذار برای پارک آب مرجان میامی اعلام آمادگی کرده تا شهرک گلخانه‌ها را تأسیس و در آن تولیدات گلخانه‌ای را راه اندازی کند، گفت: انتظار است مدیرکل منابع طبیعی در صدور مجوز در زمینی به وسعت ۵۰ هکتار امور را تسهیل کند زیرا حجم وسیعی از سرمایه‌ها را به شهرستان وارد و می‌تواند برای اشتغال‌زایی نیز مورد توجه قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *