۰ نظر
بازدید : 101

نشست خبری شهردار و اعضاء شورای شهر میامی

به گزارش خبرنگار میامی نیوز،صبح امروز نشست خبری شهردار و اعضاء شورای شهر میامی با حضور اصحاب رسانه و مطبوعات شهرستان میامی برگزار شد. در ابتدای این نشست،عباس صائمی،رئیس شورای شهر میامی ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و نام شهیدان رجایی و باهنروتبریک روزخبرنگار،از تلاش ها و زحمات خبرنگاران در طول سال تقدیر

کد خبر : 3532
تاریخ انتشار : جمعه 4 شهریور 1401 - 10:57
نشست خبری شهردار و اعضاء شورای شهر میامی

به گزارش خبرنگار میامی نیوز،صبح امروز نشست خبری شهردار و اعضاء شورای شهر میامی با حضور اصحاب رسانه و مطبوعات شهرستان میامی برگزار شد.

در ابتدای این نشست،عباس صائمی،رئیس شورای شهر میامی ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و نام شهیدان رجایی و باهنروتبریک روزخبرنگار،از تلاش ها و زحمات خبرنگاران در طول سال تقدیر و تشکر کرد.

صائمی گفت:نقش خبرنگار درجامعه نقش بی بدیل در جهت تنویر افکار عمومی و بیان واقعیت ها است.

وی گفت:اصحاب رسانه و خبرنگاران به عنوان ابزار قدرت هردولت و حکومتی محسوب می شوند.

اعتباری برای پروژه استخر سه چنار دیده نشده است

رئیس شورای اسلامی شهرمیامی گفت:در جهان اسلام نقش رسانه در این مقطع از گذشته خود را بیشترنشان می دهد،زیراجنگی که به ما تحمیل شد بعنوان جنگ سخت بود و هزاران شهید تقدیم انقلاب شد و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی توطئه های دشمنان بیشتر شد،اما درحال حاضر با یک جنگ ترکیبی مواجه هستیم.

صائمی گفت:بیان واقعیت ها مد نظر خبرنگاران باشد و نباید بذر ناامیدی در جامعه پاشیده شود و آب درآسیاب دشمن ریخته شود.

رئیس شورای شهرمیامی درادامه به عملکرد یک ساله شورای شهرمیامی اشاره کرده وافزود:از ۱۵ مرداد سال گذشته شورای شهر فعالیت خود را آغاز کرد و تعدادی از برنامه ها بصورت تخصصی و راهبردی پیگیری شد و در سال گذشته بیشتر بازنگری نسبت به اقدامات صورت گرفته در گذشته شده است.

صائمی گفت:زمانی که شورای شهر مدیریت شهر را دراختیار گرفت چندین پروژه در حال انجام بوده است ازجمله پروژه میدان ورودی و سه چنار دو پروژه بزرگ و مهم در شه میامی بود که باید به سرانجام میرسید که هم اکنون هم در حال پیگیری است.

وی افزود: تاکنون اعتبار چندانی استخر سه چنار میامی پیدا نکرده است اما مراحل تست  آبگیری انجام شده و امیدواریم با توجه مشکلات آب در فصل زمستان آبگیری شود.

۴۰۰تن آسفالت برای ورودی شهر در نظر گرفته شده است

رئیس شورای اسلامی شهرمیامی گفت:به لحاظ امنیتی و تامین آب دچار اشکالاتی بود که شورای شهر و شهرداری با مشورت با مهندس ناظر طرح،برای کم خطر شدن طرح جلساتی برگزار کرد که امیدواریم در یک سال آینده راه اندازی شود.

صائمی گفت:ورودی شهر یکی از دغدغه های مهم مردم شهربوده است و با نشست ها و جلسات متعدد با راه و شهرسازی بخشی  ازمشکلات ورودی نیز حل شد و برای کسبه محترم هم شرایط بهتری فراهم شده تا از گذشته بهتر شود و با شرایط فعلی بیشتر مسافرین تمایل بیشتری به حضور در داخل شهر میامی داشته باشند.

وی تصریح کرد:برای وردی شهر به میزان ۴۰۰تن آسفالت تهیه شده است وبا این کار مشکل ورودی و کسبه ورودی شهر تا حدودی مرتفع خواهد شد.

صائمی افزود:این پروژه نیز بصورت ۱۰۰ درصد انجام نشده است و با همکاری و تعامل ادارات راه وشهرسازی و اداره برق بحث روشنایی و آسفالت ورودی نیز صورت خواهد گرفت که امیدواریم از منطقه آب مرجان روشنایی ورودی شهر آغاز شود تا مسافرین برای ورود به شهر میامی آمادگی داشته باشند.

پارک آب مرمجان دوباره احیاء شد

رئیس شورای شهرمیامی گفت:یکی از اقدامات مهمی که صورت گرفته پارک جنگی آب مرجان بوده که در حال تخریب و حدود ۶۰ درصد از این پارک از بین رفته بود که شورای شهر و شهرداری برای احیا این پارک برنامه های متعددی داشته است ازجمله اینکه ۳هزار اصله نهال درخت های غیر مثمر با همکاری اداره منابع طبیعی در این منطقه غرس شد و اکنون این درخت ها موجود است که چشم انداز ما این است که درآینده جنگل انبوهی شود.

صائمی گفت:۲میلیارد ریال بدهی برای چاه پارک اب مرجان بوده است و۲۰میلیارد ریال هم مجدد هزنیه شده است و با این وجود باز هم نیاز به حفر چاه جدید است که با پیگیری های رئیس شورای شهر اسبق مجوز این چاه هم گرفته شده است.

وی به موضوع نشاط اجتماعی در شهر اشاره کرده وافزود:استخر سرپوشیده میامی از مراکزی است که میتواند نشاط اجتماعی را درشهر زنده کند وبه همین منظور شورای شهر و شهرداری در تامین آب استخر همکاری خوبی داشته است وتامین آب ۵۰۰هزار لیتر برای این مجموعه اولین همکاری ما بوده است.

اعتبارات جاده جیلان

رئیس شورای اسلامی شهرمیامی گفت:جاده جیلان یکی از پروژه های ملی بوده است که فاز اول به مسافت۶کیلومتر در دوره قبل شورا انجام شده بوده و در این دوره نیز با نشست هایی که با نماینده ومدیرکل راه و شهرسازی شرق استان داشتیم اعتبارات خوبی برای تکمیل این پروژه تخصیص یافته است.

صائمی به موضوع بیمارستان میامی نیز اشاره کرده وگفت:شورای شهر در همه برنامه ها ازجمله درمانی،فرهنگی،اجتماعی و… دخیل است و یکی ازمواردی که مردم مراجعه می کنندموضوع بیمارستان امام رضا(ع)می باشد که  یکی از نیاز های اساسی شهرستان میامی بوده است زیرا برای ۲۰ میلیون زائری که از این مسیر به مشهد مقدس در حال عبور می باشند بسیار مهم بوده است که در ماه های آینده و با تامین پیش نیازها این پروژه نیز افتتاح خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهرمیامی ضمن قدردانی از همکاری نماینده،استاندارورئیس علوم پزشکی شهرستان شاهرودگفت:۳۵۰میلیارد ریال اعتبار توسط نماینده محترم از بودجه مناطق محروم به بیمارستان میامی اختصاص یافته است.

وی افزود:در هفته های اخیر سفر چندین معاون وزیر به شهرستان های میامی و شاهرود را داشتیم که با پیگیری های نماینده شهرستان ۲ هزارمیلیارد تومان به این دوشهرستان اختصاص یافته است.

اختصاص پل زیر گذر درمیامی

رئیس شورای اسلامی شهرمیامی تصریح کرد:پل زیر گذر یکی از نیاز های شهر میامی بوده است که با توجه به سکونت بخشی از مردم در شمال شهر وخطرات موجود برای همشهریان و استاندارد نبودن دوربرگردان این مسیر با پیگیری های شورای شهر و نماینده شهرستان وحضور معاون وزیر راه و استاندارسمنان قول احداث پل زیرگذر داده شده است که تخصیص۳۵۰میلیارد ریال برای ساخت این پروژه  دیده شده است.

صائمی درادامه گفت:تفکیک آب شرب از آب فضای سبز یکی از دیگر برنامه های شورا بوده است و با توجه به کاهش میزان بارندگی ها در کشور و استان سمنان،معضل کم آبی وعدم مجوزاحداث چاه عمیق، با این حال مجوز احداث یک چاه عمیق با پیگیری های لازم صورت گرفته شده است تا در فصل گرما دچار کم آبی نباشیم.

شهرداری را با بدهی تحویل گرفتیم

وی افزود:در شرایطی شهرداری تحویل گرفته شده است که بدهی بالایی بوده است و بر اساس اسناد موجود حسابداری حدود ۴ میلیارد توان بدهی شهرداری بوده و بخش عمده این بدهی مربوط به آسفالت می باشد و اکنون که ۱۷۵ تن قیر تهیه شده اما برای آسفالت اعتبارات بیشتری مورد نیاز است تا ۲۴هزار متردر شهر میامی آسفالت شود که امیدواریم اعتبار این مورد هم تامین شود.

شوراهای قبل  تلاش خود را انجام داده اند

رئیس شورای شهرمیامی درادامه به خدمات اعضائ شورای اسلامی شهرمیامی در سنوات قبل اشاره کرده وافزود:همه افرادی که در گذشته در این کسوت بوده اند به اندازه توان خود تلاش وخدمت کرده اند و قصد نداریم عملکرد کسی را زیر سوال ببریم و در نوع مدیریت ها تفاوت هایی وجود دارد که اگر این تفاوت ها وجود نداشته باشد شاهد تحولات و خلاقیت ها نبودیم .

صائمی درادامه گفت:وسایل نقلیه شهرداری مستهلک شده بود و قریب به یک میلیاد تومان برای تعمیرات این وسایل هزنیه شده است که با شرکت های مختلفی برای استفاده از این وسایل مذاکره و با یک شرکت قراردادی بسته شده است که ۱۷۰ میلیون اورده برای شهرداری خواهد داشت البته هزینه تعمیرات از این مبلغ کم خواهد شد.

مرکز معاینه فنی میامی پیگیری شد

رئیس شورای شهرمیامی درادامه گفت:معاینه فنی از اقدامات مهمی بود که توسط شورای شهر میامی پیگیری شد و رئیس شورای شهر گذشته پیگیری های داشتند و درجلسات فشرده شهرداری مکان و پیمانکار معاینه فنی مشخص شده است و تا ۶ ماه آینده این پروژه نیز به ثمر خواهد نشست.

عضو شورای شهرمیامی افزود:یکی از نیازهای مهم شهرستان،دانشگاه پیام نور است. وجود دانشگاه و استقبال مردم از این دانشگاه بسیارمهم است و ما باید همشهریان را ترغیب به استقبال از دانشگاه کنیم. البته جلساتی با رئیس دانشگاه پیام نور شاهرود ومیامی و رئیس دانشگاه استان داشته ایم که رئیس دانشگاه استان ضمن استقبال نسبت به فعالیت مجدد این دانشگاه با شرط تامین مکان دانشگاه و هزینه های دانشگاه قول همکاری را دادند وامیدواریم در صورت کسب موافقت دانشگاه پیام نور مرکز،برای ترم بهمن دانشجو در دانشگاه میامی پذیرفته شو البته برای دانشگاه آزاد نیز پیگیری هایی توسط شورای شهر صورت گرفته است.

ریاست شورا میامی با توافق انجام شده گردشی است

صائمی درادامه به موضوع انتخاب رئیس شورای شهراشاره کرده وافزود: رئیس شورای شهر طبق رای اعضاء شورا بمدت یکسال انتخاب می شود که از زحمات  آقای خالقوردی بعنوان رئیس سابق شورای شهر میامی تقدیر و تشکر می کنم اما با عهد ومیثاقی که درابتدای فعالیت خود بسته ایم قرار شده است هر سال یک نفر به عنوان رئیس شورا مسئولیت را بپذیرد.

وی به خدمات دهی اعضائ شورای شهر درمحل این دفتر اشاره کرده وتصریح کرد:حضور همه روزه،هدفمند ومنظم اعضاء در ساعات اداری در دفتر شورامی تواند درکاهش مشکلات مردم نقش بسزایی داشته باشد که ما نیز از ابتدا جنین کاری را در دستور کار خود قرارداده ایم.

صائمی در ادامه به بازگشایی خیابان های شهرمیامی اشاره کرده وافزود:یکی از شعار های شورا بازگشایی بعضی از خیابان های سطح شهر بوده است که باید به صورت تعاملی با صاحبان ملک این پروژه ها نیز صورت پذیرد هرچندآزادسازی یک معبر مشکلات خاص خود را دارد و خبرنگاران برای حل این معضل نیز بیشتر تلاش کنند و تا فرهنگ سازی لازم در این زمینه صورت پذیرد.

نشست های مختلف با مسئولان ارشد داشته ایم

صائمی به نشست اعضاء شورای شهرمیامی با مسئولان ارشد استانی اشاره داشته وافزود:جلسات مختلفی با مسئولین ارشد استان  داشته ایم که عدم اطلاع رسانی باعث این موضوع شده است که همشهریان از آن بی اطلاع باشنداز جمله جلسه ای که با استانداربرگزار شد و درآن جلسه اهم مسائل شهرستان مطرح شد .

وی در پاسخ به سوال خبرنگارمیامی نیوز گفت:از بدو ورود کارها ایده آل نبوده است و با پیگیری های متعدد این فعالیت ها رو به بهبودی است از جمله اینکه پرونده های متعددی در دادگستری برای شهرداری بازبوده وهست که با پیگیری های متعدد برای رفع این پرونده ها در تلاش هستیم.

صائمی درادامه به سوال دیگر خبرنگار میامی نیوز با موضوع ورودی وخروجی شهرمیامی اشاره کرده وافزود:برای ورودی شهر بعنوان باب الرضا(ع) باید بیشتر تلاش کنیم ومیدان ورودی شهر میامی استاندارهای لازم را ندارد و المان موجود نیز غیر قانونی بوده است.

درادامه خانم حدیدی عضو دیگر شورای شهر ضمن گرامیداشت روز خبرنگار وتقدیر از فعالیت اصحاب رسانه شهرستان گفت:نوشتن را خدا به شما یاد داد و به قلم قسم خورد.

این عضو شورای شهر گفت: آزادی مطبوعات آزادی انتقاد از شرایط موجود می باشد و جامعه ای که آزاد باشد می تواند برای انتقاد هم آزاد است.

وی تصریح کرد:خبرنگار بدنبال حقیقت است و برای پیگیری مشکلات مردم قدم برمی دارد و با مردمداری برای انجام رسالت خود تلاش می کند.

عضو شورای شهرمیامی گفت:برای رسیدن به قله قاف حقایق،باید سیمرغ شوی وخبرنگاران به درستی حقایق را بیان میکنند.

حدیدی درادامه در پاسخ به سوال خبرنگار میامی نیوز مبنی بر استفاده از همه آرا وعقاید وفعالیت کمسیون های فرهنگی در شورای شهر گفت: کمیسیون های بانوان و فرهنگی و اجتماعی در شورای اسلامی شهرمیامی فعال است و از اقشار مختلف در کمیسیون ها حضور دارند.

هم نظر بودن در برخی موارد خوب نیست وباعث پیشرفت نخواهد شد

درادامه حسن صائمی،عضو دیگر شورای شهرمیامی ضمن تقدیر وتشکر از حضور خبرنگاران در این جلسه گفت:بحث اتحاد و وحدت مردم موجب رشد جامعه خواهد شد و در تمام جوامع اسلامی باید به وحدت اسلامی توجه شود.

وی افزود:بحث های چالشی منافاتی با وحدت ندارد و تضارب افکار موجب رشد جامعه خواهد شدیعنی هم نظر بودن ویک دست بودن در برخی موارد خوب نیست وباعث پیشرفت نخواهد شد.

صائمی گفت:ارتباط نیز یکی از مسائل مهمی است که باید به آن توجه شود وارتباطات یکی از مسائل مهم در جامعه امروزی است که در حوزه های مختلف نیاز است.وی درپایان گفت:از نقد خبرنگاران استقبال خواهیم کرد.

شهرداری میامی به دنبال درآمد زایی پایدار است

درادامه رهبری با گرامیداشت روز خبرنگار ،بیان کرد : در همه کشورها خبرنگاران بازوان و اهرمهای موفقیت مدیران در پیشرفت و آبادانی آن شهر هستند و بطور کلی پیشرفت و توسعه و آبادانی و آگاهی و فرهنگ هر شهری در گرو فعالیت ها و تلاش خبرنگاران است و در واقع خبر نگاران پل ارتباطی تلاش‌های مدیران در سطح کشور و جامعه می باشند.


شهردار مرکز شهرستان میامی گفت : یکی از مشکلات شهرداری میامی عدم زیر ساخت های مناسب جهت ایجاد در آمدهای پایدار است که منجر به عدم درآمد و نقدینگی شده که بایستی اصلاح گردد .

وی افزود: دریافت و پرداخت بموقع سالیانه انواع عوارض درسطح شهر جزء در آمدهای پایدار محسوب می‌شود که شهرداری میامی از آن محروم است و اینجاست که رسانه ها می‌توانند در جهت فرهنگ سازی و اخذ عوارض به شهرداریها کمک کنند.


رهبری با بیان اینکه شهرستان میامی آخرین خروجی استان است که بعبارتی معبر نامیده شده ،گفت: روزانه با توجه به آمار گذشته ۱۵ هزار زائر امام رضا عبور و جمعیت قابل توجه ای استراحت می کنند که نیازمند خدمات ویژه و خدا پسندانه می باشند و شهرداری انتظار دارد کسبه ورودی با توجه به منافع خودشان ، مسجد ، سرویس‌های بهداشتی ، نظافت فضای سبز و پارک ورودی را بصورت هیئت امنایی اداره کنند و همه چیز را گردن شهرداری نیندازند .

شهردار میامی با اشاره به اینکه ورودی شهر، آبروی میامی است افزود: با توجه به شرایط مالی ، شهرداری نمی تواند خدمات شایسته و در خور شان زائرین امام رضا(ع) ارائه نماید لذا اینجاست که می طلبد رسانه ها ورود پیدا کنند و فرهنگ سازی نمایند .

 رهبری گفت: شهرداری با مشکلات بسیار زیاد و حقوق معوقه کارکنان ( سه ماه) و بدهی‌های معوقه ۳۸ میلیارد ریال که تعدادی از شاکیان شهرداری را محکوم نمودند ودر شرف توقیف اموال بودند .

وی  افزود: ساماندهی و مدیریت طلبکاران 
یکی از کارهای مهم شهرداری بود و در حال حاضر براساس اولویت بندی مبلغ ۹۷۰ میلیون تومان پرداخت دیون شده و شهرداری توانسته اعتماد و اعتبار خود را بدست آورد .

شهردار میامی گفت: متاسفانه مشکلات زیاد و عدم درآمد و نقدینگی باعث شد در بعضی از نیازها و خواسته های مردم  که حق مسلم آنها می باشد شرمنده شویم .

وی بیان کرد:لذا با تمام این مشکلات گزارش ۸ ماهه شهرداری خدمت اصحاب رسانه اعلام شده که رسانه ها در اختیار مردم گذاشتند .

شهردار میامی تاکید کرد:آبادانی مرکز شهرستان میامی نیازمند کمک همه دستگاه‌ها اداری از نماینده و استاندار و ادارات کل و شهر  گرفته تا مردم آن شهر می باشد.

رهبری گفت:توسعه شهر میامی با توجه به پتانسیل های شاخص در منطقه و هدایت شرکت‌های مادر تخصصی در زمینه های تولید که توجیه اقتصادی دارد از جمله شرکت سیم و کابل میامی،کارخانه آرد با توجه به تولید منطقه ،کارخانه قند با توجه به تولید منطقه ،احداث سیلو با توجه به نیاز منطقه و احداث کارخانه لبنیات با توجه به تعداد دام سبک و سنگین در منطقه و … مورد توجه است.

وی گفت: شهرستان میامی نیازمند سرمایه گذار در زمینه جذب توریسم می باشد و در صورت توسعه شهرستان میامی از معبر تبدیل به مقصد خواهد شد .

شهردار میامی گفت:در پایان از شما خبرنگاران و تمام مردم و مسئولین جهت داشتن شهری زیبا و دیدنی تقاضای همکاری و کمک دارم  و انتقادهای منطقی شما و مردم به توسعه و آبادانی شهر کمک می کند .

درپایان از خبرنگاران تجلیل شد.

رضا مهدیان-محمدآقایی

عکس:سعید منصوری،ایمان نوری،علی مهدیان

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.