اخبار ویژه

اخبار مهم

جدید

 • قلعه میامی/عکس
  قلعه میامی/عکس

  به گزارش میامی نیوز،در جنوبی‌ترین قسمت شهر میامی استان سمنان، قلعه‌ی میامی وجود دارد. این قلعه که در اثر حمله‌ی مغول به آن ویران گشته و امروز دیگر جز خرابه‌ای متروکه چیزی از آن باقی نمانده است. متاسفانه امروزه تمامی راه‌های دسترسی به این قلعه و کوه بسته شده‌اند و امکان هیچ‌گونه دسترسی وجود ندارد. اما این موضوع نباید سبب سفر نکردن شما به این شهرستان تاریخی شود. چرا که میامی از جاذبه‌ها و آثار دیدنی بسیار زیاد دیگری هم برخوردار می‌باشد که قطعا برای شما جالب خواهند بود. همچنین حیف است برای یک‌بار هم که شده، طعم و مزه‌ی انگور شیرین و دلپذیر این شهرستان را تجربه نکنید و برای یک عمر زندگی از آن غافل باشید.

  سیر تاریخی و فرهنگی قلعه میامی
  بر اساس گفته‌ها و شنیده‌ها از اهالی و بومیان این شهرستان، خرابه‌ای که امروزه مشاهده می‌شود، در دوران قدیم مرکز قصب میامی بوده و در آخر با فتنه‌ی مغول این بلا بر سرش نازل گردیده است.

  معماری قلعه میامی
  بر روی بخش قصبه‌ی میامی، قلعه‌ی اراکی چهار برجی که دروازه‌ای از آجر هم دارد، ساخته شده است. همچنین یک آب انبار بزرگ نیز در این میان دیده می‌شود.

 • <a href=۷۰ گروه جهادی به مناطق محروم میامی اعزام شدند">
  ۷۰ گروه جهادی به مناطق محروم میامی اعزام شدند

  به گزارش میامی نیوز،سرهنگ حسینعلی محمدی،با بیان اینکه رزمایش جهادگران فاطمی دو از ابتدای هفته در میامی آغاز شده و تاکنون ادامه دارد، تاکید کرد: محوریت این برنامه کمک رسانی به روستاها در راستای محرومیت زدایی و اجرای طرح‌های عمرانی است.

  وی با بیان اینکه امروز گروه‌های جهادی در روستای ری آباد حضور داشته و تمیزی معابر و امور عمرانی را در دستور کار قرار دادند، ابراز کرد: تبدیل حمام قدیمی روستا به خانه ورزش برای استفاده از جوانان و نوجوانان ری آبادی از جمله اقدامات شاخص صورت گرفته در این روستا بوده است.

  جانشین فرمانده سپاه میامی با بیان اینکه ۷۰ گروه جهادی در قالب این رزمایش به خدمت رسانی در حوزه محرومیت زدایی می‌پردازند، ابراز کرد: ۷۰ عرصه برای خدمت رسانی این گروه‌ها در نظر گرفته شده که از جمله آنها می‌توان به عمران، آبرسانی، توزیع اقلام معیشتی و … اشاره کرد.

  محمدی با بیان اینکه این گروه‌های جهادی در سه بخش مرکزی، کالپوش و فرومد اقدامات جهادی را صورت می‌دهند، ابراز کرد: محرومیت زدایی و کمک به خانواده‌های روستایی اولویت رزمایش است.

اخبار سریع