به گزارش میامی نیوز ، راه های روستایی میامی در بخش های کالپوش و مرکزی مناسب نیست و بیشتر حوادث جاده ای در این محورها رخ می دهد.

برخی راه های روستایی شامل منطقه پل ابریشم- میامی- بخش کالپوش و راه دسترسی ارمیان سالهاست از امنیت لازم برخوردار نیست و بسیاری از مردم از وضعیت راه ها گله مند هستند.

احمد ملایری فرماندار میامی در گفت و گو با خبرنگار میامی نیوز با اشاره به اینکه اعتبار مناسبی برای محرومیت‌زدایی این شهرستان اختصاص داده شد افزود: در راستای محرومیت زدایی ۵۳۰ میلیارد ریال برای بهسازی محورهای روستایی این شهرستان اختصاص یافت.

وی با بیان اینکه بهسازی و روکش آسفالت محورهای روستایی از اعتبارات طرح های اقدام ملی محرومیت زدایی اختصاص یافته است ،افزود: آسفالت محور میامی- جیلان یکی از خواسته های چندساله مردم و کشاورزان منطقه بود که با اختصاص سه مرحله اعتبار عملیات اجرایی این محور بعد از کال‌شور و پل راه آهن به سمت جیلان آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: مرحله اول و دوم احداث این محور بیش از ۲۴۰ میلیارد ریال اختصاص یافت و در عملیات اجرایی هزینه شد.

فرماندار میامی گفت: در مرحله سوم نیز بیش از ۹ میلیارد ریال تخصیص داده شد.

وی یکی از دغدغه های مهم مردم شهرستان میامی را که سالهاست پیگیری می شود بهسازی محور شریف آباد- پل ابریشم دانست و تصریح کرد: ۲۸ میلیارد ریال برای زیرسازی و بهسازی این محور در راستای محرومیت‌زدایی اختصاص یافت و عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

فرماندار میامی افزود: عملیات اجرایی راه دسترسی روستای دشت شاد – لوه نیز با اعتباری بالغ بر ۲۱ میلیارد ریال آغاز می شود.

ملایری ادامه داد: برای راه دسترسی حسین آباد کالپوش که در رانش زمین تخریب شد امسال ۱۹ میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده شد.

وی گفت: برخی محور های روستایی کالپوش نیازمند زیرسازی و بهسازی است که با هماهنگی لازم ۱۰ میلیارد ریال اعتبار به آن اختصاص یافت.

ملایری با اشاره به اینکه برخی راه های دسترسی منطقه فرومد مناسب نیست،اظهارداشت: ۴۴ میلیارد ریال برای زیرسازی و بهسازی محور فیروزآباد- مسیح آباد تامین اعتبار شد.

وی گفت: برای تکمیل راه روستایی ارمیان نیز که با خطر حادثه جاده ای مواجه است،  ۳۸ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافت.

ملایری گفت: شهرستان میامی با ظرفیت های فراوانی در بخش های مختلف نیازمند عزم جدی مسئولان است.

وی گفت: تمام ظرفیت های شهرستان برای رفع مشکلات معیشتی و محرومیت زدایی بسیج شوند.

مجموع راه های شهرستان میامی ۵۷۰ کیلومتر است که حدود ۳۴۰ کیلومتر راه روستایی محسوب می‌شود. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *